„Ensemble Oktava“ virtuozų koncertas Vilniuje

Paskelbė: Vilniaus Žinios Data: 2015-04-17 01:11

Spausdinti | Komentarai

04.27 19:00 Šv. Kotrynos bažnyčioje

Balandžio mėnesį į Lietuvą sugrįžta tarptautinį pripažinimą pelnęs norvegų duetas „Ensemble Oktava“ – Oslo filharmonijos altininkas Povilas Syrrist-Gelgota ir žinomas gitaristas Anders Clemens Øien. Pernai šie puikūs muzikai sužibėjo festivalyje „Šiaurės pašvaistė“, akimirksniu užkariaudami publiką aistringu grojimu ir savo betarpiška, užkrečiančia laikysena. Subtilus ir veržlus skambesys, skoninga programa, aukštas meistriškumas – ypač patrauklūs dueto bruožai. Ansamblis groja įvairios sudėties – nuo dueto iki kvinteto, lanksčiai pritaikydamas savo programą ir instrumentinę sudėtį kuo platesniam klausytojų ratui ir koncertinei erdvei.

Šį kartą “Ensemble Oktava” pristatys unikalią alto ir gitaros dueto programą, kurioje į darnią visumą susilies auksinė Franco Šuberto klasika, senovinės norvegų liaudies melodijos, ugningi ispaniški ritmai ir ilgesingas argentinietiškas tango.

Geriausiai savo grojimą apibūdina pats Povilas: “Muzika yra unikali jausmų kalba, nepaisanti tautinių, valstybinių ar socialinių sienų. Neįsivaizduoju, kaip be jos gyvenčiau. O visų brangiausias – kamerinis muzikavimas. Potyris, kai grojame suprasdami viens kitą visai be žodžių ir tarsi kartu kvėpuodami panyrame į muzikos gelmes, yra toksai stiprus, jog virsta troškimu pasidalinti juo su salėje esančiu klausytoju. Tebus ir jis pakylėtas virš kasdienybės, drauge su mumis pasinerdamas į bendrą muzikinę tėkmę.”

Gitaristas

Anders Clemens Øien / Organizatorių arcchyvo nuotr. 

Kita džiugi žinia gitaros gerbėjams – duetą jie galės išgirsti ir savo pamėgtame “Gitaros fiestos – 2015” koncerte Vilniuje.

Balandžio 27 dieną, 19 val., Šv. Kotrynos bažnyčioje

Bilietus platina BILIETAI LT http://www.bilietai.lt/lt/event/24572

Daugiau informacijos www.arslibera.eu

Ši informacija yra portalo vilniausžinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į vilniausžinios.lt. Parašykite mums adresu info@medijos.lt

 

Naujienos iš interneto

traffix.lt