Organizatorių archyvo nuotr.

Šis klausimas vis dažniau kamuoja  žmones, kuriems įprastos elektrinės ar benzininės vejapjovės nebepakanka dėl sklypo dydžio ar laiko stokos. Skirtingais privalumais pasižymi abi vejos priežiūros priemonės. Vis dėlto galutinį sprendimą, ar geriau robotai vejapjovės, ar traktoriukai, galima priimti tik įvertinus asmeninius poreikius.

Euforija įsigijus traktorių-vejapjovę – laikina

Daugeliui norisi ieškoti efektyvesnių, laiką ir jėgas tausojančių sprendimų. Dažna pirmoji mintis – vejapjovė-traktorius. Tokia priemonė išties populiari. Atrodo, kad traktoriai gali padėti nupjauti didelę veją žymiai greičiau. Be to, vilioja įspūdis, kad jie beveik nereikalauja fizinių pastangų. Kai kuriems svarbi ir automatizacija.

Susidomėjus mintimi apie traktorius, paprastai prasideda įnirtingos paieškos: interneto forumų skaitymai, konsultacijos pardavimo vietose. Įdėjus daug pastangų, pagaliau ateina ta diena, kai naujas prietaisas jau pradeda dirbti vejoje. Atrodo, darbas baigtas – dabar veja bus graži ir tobula, o jos priežiūra nuo šiol teiks tik malonumą. Tas džiaugsmas neišblėsta ir tada, kai traktoriui prireikia vietos garaže, nes kitaip labai greitai išblunka ir sukietėja sėdynės odos pakaitalas.

Tačiau bėgant laikui, pradeda erzinti papildomas garažo valymas, nes čia kaupiasi nupjautos žolės likučiai. Įpusėjus antrai sezono pusei, kyla dvejonių, nes palengvėjus pačiam pjovimo procesui, laiko sąnaudos sumažėjo neženkliai. Norint pasiekti nepriekaištingą vejos būklę, reikia itin atsargiai manevruoti aplink sklype esančius augalus, nuolat keisti tik jums žinomą pjovimo trajektoriją, nes kitaip sunkesni traktoriaus ratai ant išpuoselėtos vejos palieka matomus pėdsakus. Nepastebima, kad kaimynų kiemuose jau naudojami išmanieji robotai.

Nuolatinis traktoriaus valymas tampa būtinas, nes kitu atveju garažo tvarkymas užima tiek pat laiko kaip ir vejos pjovimas. Skiriant laiko visam pjovimo procesui kaip ir anksčiau, nelieka laiko pasimėgauti vasara. Besibaigiant žolės pjovimo sezonui, ruošiamasi techniniam aptarnavimui, kurį pirmais metais dažniausiai finansiškai apsunkina dar nepatyrusio traktoriaus vairuotojo vairavimo ypatumai, neteisingai įvertintas sklypo reljefas.

Šiuos traktoriaus trūkumus gali dar labiau akcentuoti visuomet tvarkinga, nepastebimai puoselėjama kaimynų veja.  Dažnai paaiškėja paprasta tobulų žaliųjų plotų paslaptis: robotai vejapjovės.

Ar mažas robotas gali pranokti didelį traktorių?

Nors žodis „robotas“ asocijuojasi su moderniausiomis technologijomis, pirmasis įspūdis kelia daugiau klausimų ir abejonių. Kaip toks mažas (lyginant su vejos traktoriumi) prietaisas gali susitvarkyti su visu sklypu? Ar jis tikrai gali atlikti darbą visiškai savarankiškai? Domina ir kitokia informacija:

  • Kaip robotai vejapjovės žino, kur važiuoti?

  • Kur vejapjovės robotai deda nupjautos žolės mulčą, kaip jį nuveža iki komposto dėžės?

  • Kiek laiko tokie išmanieji robotai kaip šis turi dirbti, kad susitvarkytų su visu sklypo plotu?

  • Kokia turi būti roboto pradinė instaliacija, priežiūra bei techninis aptarnavimas?

Įmonės „Lazy House Robotics“ atstovas Aleksej Traškin pateikia atsakymus į šiuos klausimus. Ir jie išties paprasti ir atskleidžiantys esminius robotų vejapjovių privalumus:

  • Robotai vejapjovės dirba toje sklypo zonoje, kuri yra apjuosta perimetro laidu. Jis robotui nurodo darbų teritoriją, neleidžia jam užvažiuoti ant gėlyno. Laidas paklotas kelių centimetrų gylyje po žeme, o dirvos įpjovimas toje vietoje visiškai apauga per dvi savaites, todėl jokių vizualių jo pėdsakų aptikti tiesiog neįmanoma.

  • Vejapjovės robotai sugeba įsukti peiliukus iki 2 500 apsisukimų per minutę, todėl nupjaunamas mulčas primena pūkelius.

  • Roboto darbo laikas priklauso nuo prietaiso techninių parametrų. Išmanieji robotai pasižymi skirtingos talpos baterijomis ir pjovimo režimais, nuo kurių priklauso galutinės laiko sąnaudos. Todėl renkantis robotą reikėtų atsižvelgti į savo gyvenimo tempą bei įpročius.

  • Perimetro laidą pagal jūsų pageidavimus ir specialistų rekomendacijas profesionali instaliuotojų komanda pakloja vos per vieną dieną, nežalodama jau esančios ar tik besiformuojančios vejos. Vėliau robotai vejapjovės sukonfigūruojami atsižvelgiant į konkretaus sklypo ypatumus. Tuomet įveikiamas paskutinis paruošimo etapas – nustatomas prietaiso darbo grafikas. Nuo šio momento vejapjovės robotai atsakingi už nepriekaištingą vejos priežiūrą, o jūs galite atsipalaiduoti ir mėgautis tobulu vejos vaizdu. Techninis aptarnavimas atliekamas žiemą. Dažniausiai tiesiog keičiami peiliukai, atliekami profilaktiniai darbai.

  • Išmanieji robotai turi funkciją „programuojami grafikai“. Jų skleidžiamas garsas siekia iki 60 dB. Galite nustatyti roboto darbo grafiką taip, kad jis darbuotųsi tik tada, kai jūs esate išvykę ar tiesiog miegate.

Be akivaizdžių roboto privalumų – kuro nenaudojimo, labai paprastos eksploatacijos, nenaudojamų arba minimaliai naudojamų trąšų, veją tausojančio ir puoselėjančio darbo algoritmo – robotas pasižymi vienu esminiu skirtumu. Jis neeikvoja jūsų laiko, kurį galite skirti maloniai veiklai, poilsiui.

Daugiau apie robotus vejapjoves, jų privalumus ir pasirinkimo kriterijus galite sužinoti apsilankę interneto svetainėje LazyHouse.lt.

Užsakymo Nr. KMC180052

Reklama: Artoja.lt

Taip pat skaitykite: