Konferencijoje „Meeting point – Vilnius“ rinksis Europos kino industrijos elitas

Paskelbė: Vilniaus Žinios Data: 2014-03-13 04:10

Spausdinti | Komentarai

Vilnius.lt archyvo nuotr.

Penktus metus iš eilės „Kino pavasario“ metu vykstantis tarptautinis industrijos renginys „Meeting point – Vilnius“ tampa viena didžiausių kino industrijos konferencijų regione. Rengiama kartu su Lietuvos kino centru, Vilniaus kino klasteriu, Kūrybiškos Europos biuru ir Vilniaus savivaldybe ši konferencija kovo 31 – balandžio 2 dienomis Vilniui padės tapti karštuoju kino industrijos tašku.

Į Vilnių atvyksta Berlyno, Karlovy Vary, San Sebastiano, Maskvos, Venecijos, Transilvanijos, Minsko, Goteborgo, Helsinkio, Sarajevo, Liubeko, Hamburgo ir kitų festivalių programų sudarytojai. Kino profesionalai dalinsis žiniomis apie kino rinkodarą ir darbą su auditorija. Pasak konferencijos organizatorių, šis renginys rodo vis didesnį tarptautinį susidomėjimą ir mažų šalių kino rinka.

Šių metų konferencijos kryptis – „Filmų viešinimas ir rinkodara“. Pasak vykdančiojo festivalio direktoriaus Algirdo Ramaškos, konferencijos rengėjai nusibrėžė aiškią kryptį: „Esame sukūrę stiprią ir tarptautiniu mastu pripažintą industrijos platformą, o tikslas yra į Lietuvą prisivilioti svarbiausius kino industrijos profesionalus, kurie galėtų padėti ne tik Lietuvos, bet ir viso Pabaltijo kino profesionalams augti, tobulėti bei išplaukti į tarptautinius vandenis.“

„Darėme apklausą, kalbėjome su mūsų šalies prodiuseriais ir išsiaiškinome, kad pati opiausia problema – marketingas, viešieji ryšiai, darbas su auditorija. Kaip galime pastebėti iš tam tikrų pavyzdžių, Lietuvoje dažniausiai yra sukuriamas filmas, o tik tada pradedama galvoti, ką su juo daryti, kaip juo sudominti visuomenę“, – sako A. Ramaška.

Renginys „Meeting point – Vilnius“ šiemet susidės iš kelių dalių. Bene didžiausias dėmesys skirtas konferencijai, kurioje bus aptariami kino viešinimo ir rinkodaros klausimai. Kartu su „MAIA workshops“ – Italijoje įsikūrusia viena įtakingiausių prodiuserių tobulinimo organizacija – Vilniuje bus surengti įžymių ir patyrusių kino prodiuserių, tokių kaip Mia Bays ir Peteris Buckinghamas, seminarai. Ispanų kino rinkodaros specialistas Alvaro Vega skaitys pranešimą apie viešinimo svarbą kino gyvavimo cikle. Jis šiuo metu yra Los Andžele, kur pristatė trumpametražį filmą, nominuotą  Oskarui.

Konferenciją ves ir moderuos „Hollywood reporter“ žurnalistas Nickas Holdsworthas. „Kino pavasario“ žiuri prieš keletą metų vadovavęs Berlyno kino festivalio atstovas Rytų ir Centrinei Europai Nikolajus Nikitinas Vilniuje pristatys projektą SOFA – kino agentų mokyklą ir kvies prisijungti jaunus, talentingus ir entuziastingus kino profesionalus su perspektyviais kino projektais. Lietuvos kino kūrėjams specialiai skirtoje sesijoje, kartu su „Borenius“ advokatų kontora bus pristatytos su kino gamyba iškylančios teisinės problemos bei jų sprendimo būdai.

Konferencijos vieta: “Kempinski Hotel Cathedral Square” viešbučio konferencijų centras Universiteto g. 14, Vilnius

Svečiai ir dalyviai: planuojama sulaukti per 100 svečių iš užsienio ir apie 150 konferencijos dalyvių iš Lietuvos

Vilnius

Šis tekstas publikuotas svetainėje vilnius.lt