Neužilgo visi galės būti ieškomi “Facebook’e”

Paskelbė: Vilniaus Žinios Data: 2014-01-21 10:46

Spausdinti | Komentarai

Facebook © Evelinos Pabricaitės nuotr. / VilniausŽinios.lt

Kaip praneša interneto svetainė itnews.com, kelių savaičių bėgyje visus socialinio tinklapio „Facebook“ vartotojus bus galima rasti pagal jų vardą, bet galimybė kontroliuoti tai, kas bus matoma jūsų profilyje bus išsaugota.

„Facebook“ žada panaikinti funkciją, kuri leido vartotojams neleisti jų rasti pagal jų vardą bei pavardę naudojant „Facebook“ paiešką. Funkcija tiems, kurie jos nenaudojo, jau buvo panaikinta pernai, tačiau buvo palikta ja besinaudojantiems.

To nebebus. Funkcija galutinai pradings visiems vartotojams per keletą ateinančių savaičių. Kaip patvirtino „Facebook“, ja tebesinaudojantiems asmenims bus pranešta apie pokytį tinklapio namų puslapyje. „Facebook“ atstovė teigė, jog iš daugiau nei milijardo vartotojų, mažiau, nei 10 procentų naudojosi šia funkcija.

„Facebook“ teigia, jog ji išimama nes nebėra tokia naudinga kokia kažkada buvo. Šis pasirinkimas buvo sukurtas tuo metu kai „Facebook“ buvo labiau nukreiptas į pačias anketas nei jų turinius ir, kaip kompanija teigė, ji vistiek nefunkcionavo taip kaip turėtų. Kiti vartotojai vistiek galėjo rasti norimus žmones per jų draugų sienas.

Taigi, vietoje to, kad paliktų pasirinkimą, „Facebook“ nusprendė jį panaikinti ir sutelkti dėmesį ties tuo, ką vartotojai leidžia matyti kitiems jų anketoje ir tai, ką jie joje publikuoja. „Geriausias būdas valdyti tai, ką kiti gali apie jus sužinoti, yra jums pačiam pasirinkti publiką su kuria dalinatės įvairiais dalykais“ – teigė „Facebook“ atstovai.

„Facebook“ siūlo daug būdų pasirinkti kas matys jūsų anketos turinį, nors kai kurie vartotojai teigia, jog šie būdai yra gan sudėtingi. Socialinio tinklo atstovai primena, kad daugelis vartotojų daug kuo dalinasi atvirai, nesuvokdami, jog tai mato ir žmonės, kurių jie nepažįsta.

Paieškos kontrolės pokytį įtakojo tai, kad „Facebook“ siekia padaryti turinį labiau prieinamą per paiešką. Ji neseniai buvo išplėsta, todėl galima ieškoti ne tik anketų, bet ir paskelbimų.

„Facebook“ teigia, kad šis pokytis daro anketos turinio saugumą svarbesniu už pačios anketos paiešką.

Reklama: Facebook covers

Miesto legendos ikona

Ši informacija yra portalo vilniausžinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į vilniausžinios.lt. Parašykite mums adresu info@medijos.lt