Pagerbtas šimtametis Lietuvos vietinės rinktinės karių savanorių Vilniaus apygardos garbės vadas Vytautas Jocius

Paskelbė: Vilniaus Žinios Data: 2014-03-23 01:15

Spausdinti | Komentarai

Vilnius.lt archyvo nuotr.
Karininkų ramovėje 100-o metų sukakties proga iškilmingai pagerbtas Lietuvos vietinės rinktinės karių savanorių Vilniaus apygardos garbės vadas Vytautas Jocius.

“Kiekvieni dovanojami metai širdyje palieka išmintį ir neįkainuojamą gyvenimo patirtį. Jūsų patirtis, Jūsų gyvenimas – tai ne tik Jūsų, bet ir visų mūsų – Vilniaus ir Lietuvos turtas, jūsų jubiliejus – visos vilniečių bendruomenės šventė. Šiandien kaip niekad svarbūs yra žmonės, kurie savo gyvenimo pavyzdžiu žadina patriotizmą ir meilę Tėvynei. Esate vienas iš jų. Prisimename visus Jūsų nuopelnus. 1935 m. tarnavote Lietuvos kariuomenėje, gynėte jos Laisvę net ir tuomet, kai daugelis nebetikėjo, kad Lietuva dar kada nors bus laisva.

Įrodėte, kad toji kova buvo prasminga. Sveikindamas garbingo jubiliejaus – šimtmečio – proga,  linkiu Jums dosnumo dalijantis savo sukaupta patirtimi su visais”, – įteikdamas sveikinimą Vilniaus mero A. Zuoko ir visų vilniečių vardu, sakė mero pavaduotojas Jonas Pinskus.

V. Jocius  gimė 1914 m. kovo 14 d. Jurbarko mieste, Raseinių apskrityje. Specialybė – agronomas. Pasak Jubiliato, nuo 1935 m. tarnavo Lietuvos kariuomenėje, nuo 1944 m. gen. P. Plechavičiaus vietinės rinktinės karys – savanoris. V. Jocius  apdovanotas  už dalyvavimą kovose už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę. Šiuo metu – Lietuvos vietinės rinktinės karių savanorių Vilniaus apygardos garbės vadas ir Šeškines „Bočiai“ narys.

Miesto legendos ikona

Ši informacija yra portalo vilniausžinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į vilniausžinios.lt. Parašykite mums adresu info@medijos.lt