Per mažiau nei pusmetį Vilnius gavo dovanų už daugiau nei 600 tūkstančių litų

Paskelbė: Vilniaus Žinios Data: 2013-12-23 09:08

Spausdinti | Komentarai

Vilnius.lt

Vilniaus miesto savivaldybė ir VšĮ „Savanorių centras“ dėkoja visiems asmenims ir įmonėms, kurie prisidėjo prie projekto „Dovana Vilniui“ ir vos per pusmetį miestui padovanojo dovanų, kurių vertė – daugiau nei 600 tūkstančių litų.

Vilniaus miesto savivaldybės ir VšĮ „Savanorių centras“ iniciatyva atnaujinta šių metų gegužę. Šiuo projektu siekiama paskatinti asmenis, įmones ar organizacijas prisidėti kartu gražinant Vilnių.

„Savo ir vilniečių vardu noriu padėkoti visiems prisidėjusiems prie šio projekto. Džiaugiuosi, kad šiais metais Vilnius dovanų gavo fontaną, jazminų sodą, naujų suoliukų, kalėdinę nuotaiką miestiečiams dovanoja traukinukas. Tik mūsų bendrų pastangų dėka miestas gražėjo. Tikiu, kad ir kitais metais turėsime ne vieną gražią iniciatyvą“, – dėkojo Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Net 50 000 tūkstančių vertės dovaną Vilniui įteikė bendrovė „Berlin Chemie Menarini Baltic“, kuri šią sumą skyrė Vokiečių gatvės fontanui sutvarkyti, „Klaipėdos pienas“ miestiečius po Senamiestį vežioja „Dione“ ledų kalėdiniu traukinuku, kurio nuomai skirta 65 000 litų, savo keturkojus augintinius vilniečiai vedžioja visiškai atnaujintoje, modernioje, 42 000 litų kainavusioje „Purina“ šunų vedžiojimo aikštelėje Ozo ir Tauragnų gatvių sankirtoje. Kitais metais Ozo parke pražys įmonės „Henkel“ pasodintas jazminų sodas, kurio vertė – 6 tūkstančiai litų.

O pavasarį Bernardinų sode pražys 80 tūkstančių tulpių, savo žiedais suformuodamos 125 kv.m. gėlių paveikslą – stilizuotą Vyčio ženklą. Taip Nyderlandų ambasada prisijungė prie projekto „Dovana Vilniui“, jos dovanos vertė – beveik 35 tūkstančiai litų.

AB “Ogmios centras” savo lėšomis sutvarkė vienas judriausių Žirmūnų sankryžas: Žirmūnų-Minties (ties Šilo tiltu) ir Tuskulėnų-Minties-Apkasų, kurios buvo praplatintos papildoma juosta. Taip išspręsta jose susidarančių automobilių spūsčių problemą.

Vilniaus Žemynos gimnazijos žolės riedulio stadione sumontuota naujausia šiuolaikinių technologijų „Muaco Lighting Europe“ apšvietimo sistema, skirta stadionų ir aikščių apšvietimui,  turinti 300 LUX galingumo LED lempas. Šios stadiono apšvietimo sistemos įrengimo vertė 107 tūkst. litų,  ir kurią dovanojo EHF, Vilniaus miesto savivaldybė skyrė 90 tūkst. litų.

Taip pat atnaujintame Bernardinų sode bendrovė „Stebulė“ pastatė Kalėdų eglę, kuriai šventinius papuošimus padovanojo interneto svetainės plius.lt kartu su 15min.lt. UAB „Švenčių studija“ parkui padovanojo kalėdinį apšvietimą, kuris dera prie parko stilistikos.

Suoliukus Vilniui padovanojo Baltic Managment Institute BMI ALUMNI XIII karta, Kristina Mekšrūnienė, Ieva ir Miglė Mekšrūnaitės, Vilniaus meras Artūras Zuokas su žmona Agne, buvęs Vilniaus meras Vilius Navickas su žmonas Jolanta, verslininkas Benediktas Gylys.

Mecenatai įamžinti specialiose padėkos lentelėse prie dovanoto objekto.

Vilniaus miesto savivaldybės svetainėje www.vilnius.lt/dovanavilniui galima susipažinti su siūlomais dovanų paketais, kurių vertė nuo 500 Lt iki 200 000 Lt. Dovanas gali įteikti ir fiziniai, ir juridiniai asmenys. Šiuo metu iš viso yra siūloma 100 dovanų paketų.

Projekto idėja kilo dar 2002 m. Pirmąsias dovanas Vilniui tuomet įteikė bendrovė „AVIVA Lietuva“, kuri Gedimino prospektą papuošė liepomis, „Sampo gyvybės draudimas“ dovanojo gėlynus Vokiečių gatvėje.

Nyderlandų karalystės ambasada 2013 metais Vilniui padovanojo 7600 gėlių. Šios gėlės pražydo Olandų žiede ir užima apie 120 kv. metrų plotą. Ši Nyderlandų karalystės ambasados dovana miestui įteikiama jau antrąjį kartą. Pirmą kartą dar 2004 metais taip Vilnius ir Lietuva buvo pasveikinti įstojimo į Europos Sąjungą proga.

2001 m. Vilniuje iškilmingai pasodinta 200 iš Japonijos atvežtų sakūrų sodinukų, minint Japonijos diplomato Čijunės Sugiharos šimtąsias gimimo metines, kuris Lietuvoje gelbėjo žydus nuo nacių.

Reklama: Gausite draudimą internetu mūsų svetainėje

Vilnius

Šis tekstas publikuotas svetainėje vilnius.lt