K-Pop grupė Big-Bang / grupės plakato fragmentas

Pramogų, muzikos ir verslo pasaulis visuomet garsėjo skandalingomis antraštėmis ir paskalomis. Kai esi žinomas, populiarus ir garbinamas daugelio žmonių, yra sunku nuslėpti savo asmeninį gyvenimą bei veiklą. Pietų Korėja visame pasaulyje garsėja sekso skandalais, viename iš jų apkaltintas paauglių garbinamos gruės „Big Bang“ dainininkas. Jis kaltinamas išnaudojęs moteris ir sukūręs prostitucijos tinklą.

Seulo miestas Pietų Korėjoje garsėja sužlugusiomis karjeromis, „puolusiomis“ garsiausiomis žvaigždėmis. Sekso skandalais garsėja visas K-pop pasaulis. K-pop – populiariausios Korėjos muzikos trumpinys, jo žanras yra kilęs iš Pietų Korėjos, susidedantis iš pop, šokių, hip hop, roko, elektroninės muzikos bei ritmenbliuzo muzikos stilių.

Kartu su muzika, K-pop tapo populiaria subkultūra, kuri vienija paauglius ir jaunus suaugusius visame pasaulyje. Pastaraisiais mėnesiais kai kurie garsiausi pramonės atstovai kaltinami narkotikų vartojimu ir moterų prievartavimu bei vienas populiarios grupės „Big Bang“ dainininkas Lee Seung-hyun kaltinamas įkūręs prostitucijos tinklą, kurio paslaugomis madingiausiuose Seulo naktiniuose klubuose naudojosi turtingi šalies verslininkai ir investuotojai iš užsienio.

Dainininkas šiuos kaltinimus neigia, tačiau visai netrukus Korėją sudrebino dar vienas skandalas, kuriame teigiama, kad dainininkas slapta filmavo kaip užsiima lytiniais santykiais su įvairiomis moterimis ir tais įrašais dalinosi internetinėje erdvėje. Negalintis paneigti savo nekaltumo, Lee pripažino kaltę ir atsiprašė visų moterų, kurios buvo užfiksuotos tuose įrašuose bei savo gerbėjų, paskelbdamas, jog baigia savo muzikinę karjerą. Tai ne pirmas kartas, kada Lee yra kaltinamas panašaus turinio platinimu. 2016 metais jo buvusi mergina padavė jį į teismą, nes šis nufilmuotu lytiniu aktu dalinosi su savo draugais. Vėliau mergina kaltinimus atsiėmė.

K-pop muzikos gerbėjai, kurie daugiausiai iš jų yra paaugliai, ėmė protestuoti ir kritikuoti savo buvusius herojus. Daugiau nei 200 000 žmonių pasirašė peticiją prezidento kanceliarijoje, reikalaudami atlikti išsamų tyrimą bei imtis griežtesnių priemonių sustabdant tokio pobūdžio nusikaltimus. „Negalėjau patikėti, kad mano mylima žvaigždė išnaudojo moteris tokiu baisiu ir žeminančiu būdu“, – sakė Cho Yeon-joo, kuri visada žavėjosi K-pop grupe „Big Bang“ ir netgi praleisdavo mokyklą, dėl jų koncertų. Pasak jos, „Big Bang“ dainininko Lee Seung-hyun pranešimai apie sekso nusikaltimus, merginai padarė šoką ir ji nustojo žavėtis šia grupe.

Skandalo centre yra naktinis klubas „Burning Sun“, kuris yra Gangnamo rajone, gerai žinomoje vietoje iš populiarios dainos „Gangnam Style“. Prokurorai teigia, jog šis naktinis klubas buvo išžaginimų ir nelegalios prostitucijos vieta. Lee įrašų kompanijos „YG Entertainment“ generalinis direktorius praėjusį mėnesį atsistatydino ir atsiprašė gerbėjų po to, kai buvo apkaltintas bandymu nuslėpti kaltinimus, kurie buvo pareikšti dainininkui Lee. Policija taip pat įtaria, kad generalinis direktorius taip pat siūlė prostitutes užsienio investuotojams.

Šiuo metu Pietų Korėjoje kilęs visuotinis pasipiktinimas kelia nacionalines diskusijas apie moterų statusą Azijos visuomenėse. 2018 metais vykusiame Pasaulio ekonomikos forumo pranešime apie lyčių lygybę, buvo įvertinami ekonominio dalyvavimo, švietimo, sveikatos ir politinių galių skirtumai tarp vyrų ir moterų. Pietų Korėja užėmė 115 vietą iš 149 šalių. Šio populiaraus dainininko ir paauglių numylėtinio Lee nusikaltimai yra aiškus pavyzdys, kaip moterys Pietų Korėjoje paprastai traktuojamos kaip seksualinės prekės ir tai nebe pirmas kartas, kada moterys tampa aukomis. Pastaraisiais metais Pietų Korėjoje užfiksuota nemažai panašaus pobūdžio nusikaltimų.

Pietų Korėja stengiasi sparčiai kovoti su plintančia pornografija, nufilmuota slaptomis kameromis. 2017-2018 metais policija gavo daugiau nei 6000 pranešimų apie slaptas kameras įvairiose vietose: viešuosiuose tualetuose, soliariumuose, persirengimo kambariuose, televizoriuose, jų priedeliuose, net plaukų džiovintuvuose. Manoma, jog buvo nufilmuota apie 1600 žmonių, iš kurių filmuotojai pasipelnė, pardavinėdami slaptai filmuotą medžiagą. Slapti vaizdo įrašai buvo publikuojami specialiai sukurtoje svetainėje, kurioje buvo 4 tūkstančiai narių ir 100 iš jų mokėdavo už įkeltą turinį. Įtariamieji buvo sulaikyti, jiems gresia iki 10 metų kalėjimo ir milžiniškos baudos, o svetainė su nelegaliu turiniu uždaryta.

Taip pat skaitykite: