Organizatorių archyvo nuotr.

Rusijos Valstybės Deputatas Vitalijus Milonovas parašė atvirą laišką Rusijos kultūros ministrui Vladimirui Medinskiui, siekdamas uždrausti Ukrainos rokerių grupės „Okean Elzy“ pasirodymą Sankt Peterburge. Koncertas numatytas kovo 31 dieną Sankt Peterburgo Ledo rūmuose.

Vitalijus Milonovas teigia, kad grupės lyderis Sviatoslavas Vakarčiukas turėtų būti paskelbtaspersona non grata Rusijoje bei vadiną atlikėją  „aktyviu ir nesutaikomu Rusijos priešu“.

Vitalijaus Milonovo nuomone, grupės „Okean Elzy“ nariai pasižymi antirusiškais bei rusofobiškais pasisakymais. Deputatas pažymi, kad Sviatoslavas Vakarčiukas išreiškia simpatiją nacionalistinėms ukrainiečių organizacijoms, kurios bendradarbiavo su Vokietija Antrojo pasaulinio karo metu. Be to, atlikėjas aktyviai pasisako prieš tai, kad rusų kalba būtų paskelbta antrąja valstybine kalba Ukrainoje.

Atsakydama į tokius deputato pareiškimus „Okean Elzy“ šį rytą socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje kreipėsi į žiniasklaidos atstovus: „Visi atsakymai į šiuos pasisakymus, bus pateikiami raštu ir tik su mūsų grupės narių patvirtinimu. Visi numatyti koncertai įvyks be pasikeitimų.  Trečiasis koncertų turas „Žemė“ tęsis Vokietijoje, Lenkijoje, Čekijoje, Didžiojoje Britanijoje, Baltijos šalyse (Vilniuje – kovo 28 dieną), o taip pat ir Rusijoje“.

2013-jų metų gruodį grupė „Okean Elzy“, palaikydama Ukrainos opoziciją, surengė koncertą Kijevo Maidano aikštėje. Taip pat, pats Sviatoslavas Vakarčiukas ne kartą lankėsi Maidano aikštėje ir palaikė mitinguotojus.

Sviatoslavas Vakarčiukas buvo opozicijos partijų bloko „Mūsų Ukraina – liaudies savigyna“ nariu ir 2007 metais buvo išrinktas į Ukrainos Aukščiausiąją Radą, iš kurios po metų pasitraukė savo noru.

2013 metų lapkritį Saratove grupės „Okean Elzy“ nariai gavo 18-os tūkstančių rublių baudą už tai, kad neturėjo leidimo koncertuoti Rusijos teritorijoje. Tą patį mėnesį muzikantai susitvarkė visus reikiamus dokumentus ir tęsė savo turą po Rusiją.

Garsiausia Ukrainos roko grupė Lietuvoje pirmą kartą pasirodys kovo 28 dieną Vilniaus Teatro arenoje.

Taip pat skaitykite: