Organizatorių archyvo nuotr.

Vienas garsiausių Lietuvos baldų dizainerių, Mindaugas Žilionis, pasauliui pristatė ilgai tobulintą projektą pavadinimu „Spyndi“. Šis projektas kickstarter.com platformoje per mažiau nei dvi savaites surinko 85 tūkstančių eurų sumą, kuri leis dizaineriui iš Lietuvos imtis masinės šios inovatyvios idėjos gamybos.

Mindaugas Žilionis laikomas vienu garsiausių baldų dizainerių Baltijos šalyse. Jo kurti baldai pasižymi estetikos, harmonijos, stabilumo ir ilgaamžiškumo visuma. 2007 metais, Mindaugas su kūrėjų komanda – Raimonda Klimasauskaite bei Andriumi Pateckiu idėją pristatė tarptautiniame dizaino konkurse „Non Format“. Iš šio konkurso jis grįžo su pirmos vietos laimėjimu Tai tapo Mindaugo ir jo komandos stimulu tęsti pradėtą projektą ir jokiu būdu neužmigti ant laurų. Praėjo beveik dešimt metų nesuskaičiuojamų valandų darbo tam, jog „Spyndi“ būtų ištobulintas iki savo potencialo ir pristatytas pasaulinei rinkai.

„Spyndi“ idėja yra ganėtinai paprasta, tačiau tuo pačiu pasižymi sudėtingumu bei inovatyvumu. Tai yra medinė konstrukcija susidedanti iš 60 kelių skirtingų dydžių medinių (45 ilgesnių ir 15 trumpesnių) elementų, kurie jungiasi tarpusavyje taip, jog būtu sukurtas patogus ir patvarus sėdimasis ar gulamasis paviršius. Struktūra pagaminta iš Lietuviškojo beržo, o apdirbta taip, jog sėdint tokioje kėdėje jaustum komfortą, modernumą bei elegantiškumą. Kiekvienas konstrukcijos elementas turi A ir B puses. Tai leidžia šiai futuristinei kėdei įgauti norimas formas. Paviršius padengtas organiniu laku, kas leidžia šį baldą naudoti tiek viduje, tiek ir lauke.

A 3

Šis modularinis baldas primena žmogaus stuburą – vieną svarbiausių viso kūno elementų. Tai buvo kūrėjo įkvėpimo šaltinis. „Spyndi“ pasižymi ilgaamžiškumu, kokybe bei estetiniu grožiu. Visa tai yra dizainerio Mindaugo Žilionio skiriamieji ženklai.

A 2

Projektas iškart susilaukė neregėto pasisekimo. Startuolių portale kickstarter.com, Mindaugo Žilionio komanda prašė 35 tūkstančių eurų tam, jog šią inovaciją paverstų sėkmingu verslu, o prototipą realybe. Tačiau susidomėjimas lietuvių idėja buvo toks didelis, jog per mažiau nei dvi savaites šiam projektui buvo „suaukota“ daugiau nei 85 tūkstančiai eurų. Nors reikiama suma jau pasiekta, investuojant į šį baldą jūs taip pat gaunate dalį „Spyndi“, vadinamą grąžą: Paaukojus 15 eurų, kompanija pasiryžus pasodinti vieną eglę jūsų vardu, o atsiųstas sertifikatas nurodys tikslią spygliuočio vietą. Už 45 eurus iš kūrėjų gausite raktų pakabuką, telefono laikiklį, butelio atidarytuvą viename. Paaukojus 90 eurų gausite „Spyndi“ kabyklos sistemą. Na, o investavus 1850 eurų, jūs tuo pačiu užsisakote specialaus leidimo „Spyndi“ su viso gyvenimo garantija, įsigijimo sertifikatu bei unikaliu serijos numeriu kurios vertė daugiau nei 2550 eurų.

Liepos pradžioje, viena įtakingiausių pasaulio verslo, naujųjų technologijų bei medijų platformų „Business Insider“ savo „Facebook“ paskyroje pasidalino vaizdo klipu pristatančiu „Spyndi“. Vaizdo klipas per tokį trumpą laiką buvo peržiūrėtas daugiau nei milijoną kartų.

Daugiafunkciniai baldai skirti tiems, kurie nori sutaupyti tiek lėšų, tiek erdvės namuose. Šie baldai pasižymi modernumu bei savo paprastumu. Be abejonės šie baldai yra ateities perspektyvos dabartyje. „Spyndi“ tai iškėlė į dar aukštesnį lygį.

Kikstarter.com yra internetinė platforma, kurioje žmonės remia jiems labiausiai patikusias idėjas. Platformoje kūrybinių autorių gausa apima viską nuo filmų ir žaidimų iki meno bei inovatyvių technologijų. Nuo 2009 metų, kuomet platforma buvo paleista, daugiau nei 10 milijonų žmonių iš viso pasaulio investavo daugiau nei 2 milijardus JAV dolerių į projektus, kurie jų nuomone ateityje sulauks milžiniško pasisekimo.

Platforma leidžia kūrėjams, kuriems stinga lėšų pradėti ar baigti projektą. Kūrėjas turi pasirinkti tam tikrą sumą, kurią surinkus bus pradėtas projektas. Jeigu projekto autorius nesurenka reikiamos sumos, finansavimo jis negauna. Kikstarter.com paremtas „Viskas arba nieko“. Tokiu būdu autorius prisiima atsakomybę prieš tuos, kurie investavo norimą sumą į jo projektą.

Prieš daugiau nei metus, nemaža dalis žmonių Lietuvoje, besidominčių inovatyviomis technologijomis stebėjo Kauno technologijos universiteto magistranto Gedimino Nemanio kelią į sėkmę, kuomet vaikinas kickstarter.com platformoje pristatė lygių neturinčią elektrinę dviračio pavarą – „Rubbee“. Vėliau, šis autoriaus projektas sulaukė dėmesio iš tokių garsių investuotojų kaip Richard Branson ar startuolių akademijos ir fondo „Founder.org“ įkūrėjo ir vadovo Michael Baum.

Reklama: Minkšti baldai pigiau

Taip pat skaitykite: