Ar žinojote Ukrainiečių kalba yra viena melodingiausių pasaulyje? Šiame TOPe nėra Verkos Serdučkos, Jamalos ar Ruslanos, pasistengėme surinkti kiek mažiau lietuviams žinomus Ukrainos atlikėjus kurie tikrai yra verti dėmesio ir tikimės, kad jie atsidurs ne vieno iš Jūsų grojaraštyje.

10. Potap i Nastya

Potap ir Nastia duetas susikūrė 2006 metais yra labai populiarūs Ukrainoje, jie ypač išpopuliarėjo dėka pirmosios dainos ,,Ne para ir kartu išleido tris albumus ,,Shield and Ball, Myach, Bce Puckom. Potap yra gimęs ukrainiečių šeimoje, dainininkas ir kompozitorius, šiuo metu dirbantis įrašų kompanijos ,,Empire Label’’ prodiuseriu. O žydo tėvo ir ukrainietės mamos šeimoje gimusi Nastya, muzikos mokėsi Prancūzijoje, Italijoje ir Ukrainoje. Talentingoji Nastya šokusi baletą net 8 metus, savo įgūdžius demonstravo 2009 metais dalyvaudama ukrainiečių ,,Šok su žvaigžde(,,Dancing with the stars).

2014 metais šis duetas buvo labai kritikuojamas Ukrainoje dėl dalyvavimo apdovanojimų ceremonijoje Rusijoje, kurios metu laimėjo ,,Auksinį gramofoną”. Dalis ukrainiečių buvo pasipiktinę, kad muzikantai ten koncertuoja, kol jų valstybė yra Rusijos agresijos įkaitė. O 2016 metais Potap ir Nastya koncertai buvo boikotuojami Ukrainoje dėl to, kad jie vyko į turą Rusijoje.


9. DakhaBrakha

Folko kvartetas kurį sudaro Marko Galanevych, Olena Tsybulska, Iryna Kovalenko, Nina Garenetska savo muzikoje jungia įvarius etninius stilius, kurie nepalieka abejingų. Dakha Brakha yra Dakha Šiuolaikinio Meno Centro projektas vadovaujamas Vladyslav Troitskyi, kuris yra ir grupės prodiuseris. Būtent darbas teatre paliko labai ryškų pėdsaką grupės pasirodymuose: jų pasirodymai visada yra tik gyvi ir visada su scenos efektais.

Eksperimentuojant su ukrainiečių liaudies muzika, grupė į savo kūrinius įtraukė ir jas supančio pasaulio melodijas, kas sukuria šviesų, nepamirštamą ir autentišką Dakha Brakha (liet. Paimti/Duoti) skambesį.

Akompanuojant indų, arabų, afrikiečių, rusų ir australų tradiciniams instrumentams bei galingų kvarteto narių balsams kuriams, trans-nacionalinė, galbūt net šiek tiek etno-chaosinė muzika, kurios epicentre Ukrainos kultūra.

DakhaBrakha taip pat prisidėjo kuriant garso takelius filmui ,,BitterHarvest(Kanada) ir televizijos serialui ,,Fargo(JAV).

8. Tina Karol

Dainininkė, aktorė ir TV laidų vedėja Tina Karol, labiausiai išgarsėjo 2006 metais, kada su daina ,,Show me loveatstovavo Ukrainą Eurovizijos dainų konkurse bei užėmė 7 vietą. Tais pačiais metais ji išleido savo albumus ,,Show me loveir ,,Notchenka, kuriuose įrašė dainas ukrainičių ir rusų kalbomis.

Šiais metais Tina Ukrainos prezidento buvo apdovanota ,,Ukrainos žmonių Artistės apdovanojimuapdovanojimu, ir tapo viena iš 100 įtakingiausių Ukrainos moterų (pagal ukrainiečių žurnalą ,,Focus), bei yra viena iš muzikinio televizijos projekto ,,Balsas(,,The Voicemokytojų.

Tačiau asmeninis gyvenimas Tinai nebuvo lengvas. 2008 ištekėjusi už savo prodiuserio Eugeny Ogir ir susilaukusi sūnaus, po penkių metų santuokos dėl skrandžio vėžio jos vyras pasitraukė iš gyvenimo.

Visgi, po artimojo netekties išleistas albumas, susilaukė didelio pasisekimo, o Tina Ukrainos muzikos padangėje išlieka viena žinomiausių ir publikos mylimiausių atlikėjų.

7. Onuka

Onuka (Anūkė) yra elektro-folk grupė susikūrusi 2013 metais. Grupę sudaro Mariya Sorokina (perkusininkė), Nata Zhyzhchenko (pagrindinė vokalistė) and Daryna Sert (klavišininkė ir pritariančioji vokalistė). Grupės pavadinimas yra tarsi duoklė Natos seneliui, kuris gamindavo tradicinius ukrainiečių instrumentus: bandura ir sopilka, kuriuos merginos įtraukė į savo kūrybą kartu su elektroniniais būgnais, trombonais. Orginalus, modernus tačiau kartu ir tradicijas pagerbiantis Onuka skambesys padarė jų debiutinį albumą mėnesio geriausiai parduodamu iTunes Ukrainoje.

6. Panivalkova

Pavivalkova yra multi – instramentalus trio, kurį sudaro Ira Luzina (ukulele), Irina Kulshenko (pianinas) ir Daria Pugachova (būgnai). Grupė kartu pradėjo koncertuoti 2013 metais ir visus sužavėjo švelnumo ir šmaikčios ironijos kombinacija savo dainų tekstuose. Grupė nestokoja aistros ir energijos dainuojant rusų, ukrainiečių, anglų, ispanų ir prancūzų kalbomis. Pačios merginos savo muzikos stilių įvardina ,,jautriu minimalizmu, kuris pavergia klausytojų širdis.

5. Yarmak

Oleksandr Yarmak, gimęs 1991 metais yra Ukrainos hip-hopo žvaigždė. Savo dainas jis atlieka tiek ukrainiečių, tiek rusų kalba. Jo dainų tekstuose- gyvenimas vykstantis aplinkui. Prieš šešerius metus į ,,Youtube” įkeltas pirmasis vaikino darbas jam atnešė neįtikėtiną sėkmę ir iki šiol į savo koncertus pritraukia būrius gerbėju. Nuostabu ir tai, kad dalis koncertų yra organizuojami labdaros tikslais.

Nors dabar Yarmak gali džiaugtis savo sėkme, tačiau kelias į ją nebuvo toks lengvas. Didžiąją savo vaikystės dalį vaikinas praleido kartu su seneliais, kurių įskiepytų vertybių jis laikosi iki šiol. Dėl spaudimo iš tėvų pusės siekti inžinieriaus profesijos, nelengvų asmeninių momentų, jo dainos ir yra tokios nuoširdžios bei kupinos emocijų, bei nepalieka klausytojų abejingais.


4. Dakh Daughters

Dakh Daughters muzikinis teatro projektas susikūręs 2012 metais, Kijeve. Grupę sudaro septynios merginos, kurios groja įvairiais instrumentais ir dainuoja skirtingomis kalbomis bei dialektais. Savo dainose jos dažnai naudoja įžymių rašytojų kaip Taras Shevchenko, William Shakespeare, Iosip Brodsky, Charles Bukowski ir kt. tekstus. Meilė, kančia, politika ir grožis supa kievieną šių pritrenkiančių artisčių pasirodymą.

Dakh Daughters yra skirtingų projektų narės pvz. jau anksčiau minėtų DakhaBrakha ir Perkalaba. Grupės pavadinimas kilo nuo Dakh teatro kuris ir asocijuojasi su projektu.

Grupė ypatingai išpopuliarėjo išleidus video klipą savo dainai ,,Rozy/Donbasskuriame susimaišo Šekspyro ,,35 Sonetaiir ukrainiečių folkas. Dar vienas labai žinomas merginų klipas yra jų gyvas pasirodymas vykstan Euromaidano protestams 2013 metų gruodį.

Provokuojančios Dakh Daughters yra ne tik pasirodžiusios daugelyje Ukrainos miestų, tačiau ir koncertavusiusios Lenkijoje, Brazilijoje, Prancūzijoje ir Rusijoje.

Merginų grupė, kurios pačios save vadina ,,Freak Cabaretsavo artistiškumu, energija ir jų jau firminiu ženklu tapusiais ištapytais baltais veidais nepalieka abejingų net ir visko mačiusius.

3. 5NIZZA

5NIZZA ( Penktadienis) dviejų draugų Serhii Babkin ir Andrii Zaporozhets akustinė grupė susikūrusi 2000 metais. 2004 metais duetas koncertavo ir Kauno publikai festivalyje ,,Kultūros Tvartastačiau 2007 metais grupė išsiskyrė ir savo veiklą toliau tęsti nusprendė tik 2015 metais. 2016 metų pavasarį Vilniuje turėję pasirodyti 5NIZZA skandalingai nutraukė pasirodymą dėl organizatorių kaltės.

Grupės muzikos skambesį smarkiai įtakojo regis, lotynų muzika, hip-hopas ir rokas, kurie atsispindi minimalistinio folko, beat-boxo ir gitaros pasirodymuose. Net ir nepriklausydami didelėms įrašų kompanijos, grupė sugebėjo suburti gerbėjų armiją Centrinėje ir Rytų Europoje.

Tiek Serhii tiek Andrii, turi daugiau muzikinių projektų nei tik 5NIZZA ir yra įrašę atskirus albumus.

2. Vopli Vidopliassova

Vopli Vidpliassova legendinė ukrainiečių grupė susikūrusi 1986 metais ir tapę rokenrolo ir neo-roko pradininkais Ukrainoje. Patriotinė muzika, folko garsai, sunkusis rokas ir metalas ir elektroninė muzika yra jų įkvepėjai.

Kultinė ukrainiečių grupė pernai šventė savo muzikinės karjeros trisdešimtmetį, kurio koncertinio turo metu tūkstantinės arenos buvo sausakimšos gerbėjų. Vopli Vidopliassova muzika leis jums pasinerti į meistriškai sukurtą vakarėlių, avangardinių ir pogrindinių koncertų, veržlumo ir romantikos atmosferą. Meniški ir profesionalūs bei labai gerai apgalvoti jų pasirodymai kartu jungiantys elektronikos ir orkestrinius tonus, leidžia naujai nuskambėti net ir seniausioms grupės dainoms.

Kaip grupės lyderis Oleg Skrypka yra pasakęs ,,jų koncertai – tai lyg idealios muzikos paieška. Muzikinis sprogimas, kuris sunaikina viską savo kelyje ir gundo klausytoją savo atvirumu ir nuoširdumu. Vopli Vidopliassova yra viena iš neprilygstamiausų etno roko grupių Rytų Europoje.

1. Okean Elzi

Okean Elzi (liet. Elzės vandenynas) yra viena iš sėkmingiausių ir mylimiausių visų laikų Ukrainos grupių. Šaunusis penketas su savo vokalistu Svyatoslav Vakarchuk susikūrė 1994 metais Lvove išsiskyrus jo buvusiai grupei Klan Tyshy. Iki šiol yra populiarūs tiek savo valstybėje, tiek už jos ribų. 2007 metais Okean Elzy tapo žurnalo FUZZ Metų roko grupe. Savo pirmaisiais susikūrimo metais, vis dar formuojant savo muzikinį stilių, grupė praleisdavo daug laiko koncertuodama festivaliuose ir jau prieš pasirodant jų debiutiniam albumui ,,tam, de Nas Nema1998 metais, Okean Elzy jau turėjo milžinišką klausytojų auditoriją tiek Ukrainoje tiek Rusijoje. Sekantys albumai ,,Ya Na Nebi Buv, ,,Modelir ,,Supersymetriatoliau augino jų statusą šalies muzikinėje padangėje, o 2003 metais Svyasostlav Vakarchuk buvo paskelbtas oficialiu Ukrainos kultūros ambasadoriumi. 2005 išleistame albume ,,Glorianet keturios dainos tapo numeris 1 singlais, tačiau sekantys albumai ,,Mira” 2007, ,, Dolce Vita2010 ir ,,Zemlya” 2013 taip pat nenusileido savo sėkme. Pastarasis, kurtas kartu su britų ,,Coldplayprodiuseriu yra vadinamas geriausiu albumu grupės karjeroje.

2014 metais fenomenalieji Okean Elzi koncertavo Vilniuje agituojant Ukrainą eiti Europos keliu.

Taip pat skaitykite: TOP 10 iš Rusijos su meile ir neapykanta

Taip pat skaitykite: