Užupio Kaziuke įsikurs inkilų sostinė, stalai su rankdarbiais, virdulių kolekcijos, pirtys

Paskelbė: Vilniaus Žinios Data: 2014-02-27 06:25

Spausdinti | Komentarai

Šiemet Užupio bendruomenė ketina įsilieti į bendrą Kaziuko mugės šurmulį – Malūnų gatvės prieigose ties Maironio gatve Užupio Kaziukas įsikurs su gausia inkiliukų sostine.

Pasak organizatorių,  mugės metu bus tinkamas laikas pasiruošti paukščių  grįžimui, perėti jauniklius,  – taigi, Užupio meno inkubatorius jau gebantis inkubuoti menininkus,  šį kartą surengs įvairias paukščių inkubavimo kūrybines dirbtuves.

Čia bus kelios dešimtys inkilų, kuriuos pagamino Lukiškių tardymo izoliatoriaus ir Pravieniškių pataisos namų gyventojai, tad kiekvienas miestelėnas galės nusispalvinti, pasipuošti ir patvirtinti parašu savo inkilo nuosavybę. Vėliau Užupio meno inkubatorius, pasitaręs su ornitologais, įkels juos į medžius prieinamose ir gausiai lankomose miesto vietose.

Taip pat Užupio kampelyje įsikurs tautodailininko Jono Bugailiškio sūnus Domantas, kuris visus stebins inkiliukų gausa, unikalumu, išskirtinumu. Jei oro sąlygos leis, miestelėnai taip pat galės susikalti savo inkilą.

Užupio meno inkubatorius siekia pabrėžti Užupio Respublikos bendruomeniškumą ir gebėjimą įtraukti į socializacijos procesą kelias institucijas. Projekte bendradarbiaus Vilniaus Užupio gimnazijos auklėtiniai ir keliais kvartalais nuo Užupio gimnazijos įsikūręs protinę negalę turinčių asmenų dienos centras „Šviesa“. Šio centro  kūrybingi  lankytojai sukurs daug unikalių, kokybiškų darbų įvairiausiose dirbtuvėse – nuo keramikos iki vaško dirbinių. Užupio gimnazijos auklėtiniai  savanoriškai padės mugėje prekiauti šių kūrybingų žmonių darbais.

Taip pat Užupyje įsikurs ir pernai startavusių Bičiulių draugijos atstovai.

Šiemet Užupyje dūmelis raitysi ne tik iš virdulių, bet ir iš pirčių kaminų. Greta lauko kavinės bus sumontuota pirtis-jurta, kitapus Malūnų gatvės – kilnojamoji garinė pirtis. Užsukti į jas pirtininkai kvies labiausiai sušalusius mugės lankytojus.  Maudymosi reikmenų neprireiks – į vidų bus galima užeiti nusivilkus tik viršutinius drabužius.

„Svečius pamaloninsime lengvu, kvapniu garu. Svarbiausia, kad sušiltų sužvarbusios rankos ir kojos”, – sako velta vilna dengtos pirties–jurtos šeimininkas Liudas Peseckas.

Programa:

Užupio Kaziuko teritorijoje* (Malūnų gatvės prieigose ties Maironio gatve) INKILIUKŲ SOSTINĖS edukacinė programa „Pagamink inkiliuką, sužinok apie paukštuką“.

Penktadienis: 13.00 – 14.00 val. Šeštadienis: 10.00 – 11.00 val.

13.00 – 14.00 val. 16. 00 -17.00 val. Sekmadienis: 10.00 -11.00 val

Užupio Kaziuko teritorijoje* (Malūnų gatvės prieigose ties Maironio gatve)

„Globok paukštelį laisvėje“  inkiliukų marginimas, dovana miestui, autorystės patvirtinimas autografu.

Penktadienis: 14.00 – 15.30 val. Šeštadienis 12.00 – 13.00 val

14.00 – 15.30 val  Sekmadienis 12.00 – 13.00 val.

 

Viešųjų ryšiųs kyrius, vrt@vilnius.lt

Ši informacija yra portalo vilniausžinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į vilniausžinios.lt. Parašykite mums adresu info@medijos.lt

 

Naujienos iš interneto

traffix.lt