Savaitgalį Vilniaus meras Artūras Zuokas Rotušėje  priėmė Vilniaus knygų mugės organizatorius, leidyklų vadovus ir atstovus, knygų autorius ir mugės svečius.

Meras atidaryme citavo Justiną Marcinkevičių: “Kada nors knygos atėjimas pas žmogų bus prilygintas dieviškosios ugnies pagrobimui – nes kuo gi mes ginamės nuo tamsos ir smurto žvėrių, jei ne knyga, kuo sušildom sugrubusią sielą, kieno, jei ne knygos šviesa mus vedė ir veda pasaulio ir pačių širdies labirintais”.

„Į knygų mugę kasmet susirenka vis daugiau  ir daugiau lankytojų.  Per 15 mugės gyvavimo metų joje apsilankė netoli milijono žmonių –  tai reiškia, kad esame kultūringa, išprususi tauta.  Žmogus gali įsiminti vidutiniškai tris žodžius per sekundę. Taigi, per gyvenimą žmogus gali perskaityti iš viso 2–3 tūkstančius knygų, ir tai jeigu kasdien skaitytų po 50 puslapių. Štai, per paskutinį pusšimtį metų išleista daugiau kaip 50 milijonų knygų, taigi, būtina atsirinkti kokybiškas knygas. Dėkoju organizatoriams už puikią galimybę mums visiems mugėje rasti daug labai gerų knygų“, – sakė Vilniaus meras A. Zuokas.

Renginyje dalyvavo apie 180 mugės organizatorių ir svečių, iš kurių pusė –  svečiai ir knygų autoriai iš Rusijos, Suomijos, Lenkijos, Vokietijos, Anglijos ir kitų šalių.

Taip pat skaitykite: