Vilniaus rotušės aikštėje atidarytos „Azijos šalių dienos 2014”

Paskelbė: Vilniaus Žinios Data: 2014-06-08 01:38

Spausdinti | Komentarai

Vilnius.lt archyvo nuotr.

„Vilnius – atviras miestas ir tuo atvirumu dalinasi su visu pasauliu. O vilniečiai – žingeidūs žmonės, nori daug sužinoti apie kitas šalis. Todėl nusprendėme kas dveji  metai rengti mūsų mieste šią puikią Azijos virtuvių ir kultūros šventę. Vilniečių vardu ypatingai noriu padėkoti ambasadoms ir svečiams už tai, kad noriai sutinka dalyvauti. Pažinimo kelias yra pats teisingiausias kelias, o skonis – pats maloniausias. Visa tai leidžia mums suprasti, kad pasaulis yra labai didelis – bet ir toks didelis gali tilpti Vilniuje”, – sveikinimo kalboje sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Indijos ambasadorė ypač dėkojo Vilniaus merui, kad pakvietė dalyvauti, kad labai šiltai sutiko ir priėmė  svečius, ir pasidžiaugė, kad jai pavyko šiemet  vilniečiams atvežti saulėtą ir gražų orą. Kinijos ambasados atstovas dėkojo už galimybę pristatyti savo senos šalies istoriją ir tradicijas, priminė, kad forumas didina Vilniaus ir Lietuvos žinomumą Azijos šalyse. Indonezijos ambasadorė taip pat labai džiaugėsi vykstančio forumo nauda,

Visą savaitgalį Azijos šalių nacionalinių virtuvių restoranai pristatinės Vietnamo, Kinijos, Japonijos, Pakistano, Kazachstano, Tailando, Indonezijos ir Indijos tradicinių virtuvių valgius.

Vilniečiai ir  miesto svečiai turės puikią galimybę pasimėgauti gardžiais ir visame pasaulyje itin mėgiamais įvairių Azijos regionų patiekalais, egzotiškais vaisiais.

Čia pat vyks ir kultūriniai šalių pasirodymai – bus galima išvysti tradicinių rytų kovos menų technikų demonstracijas, tokių kaip Aikido, Iaido, Kendo, Kung Fu, Karate, Niat-Nam ir kitas, o rytais į grupinę mankštą kvies Tai či sveikatingumo klubo nariai.

Šventės lankytojai galės pasiklausyti įvairių Azijos tautų muzikos, pamatyti tradicinių šokių pasirodymus. Visi norintys kūrybinėse dirbtuvėse galės sužinoti origami lankstinių, norų lėlių, vėduoklių ir kandzaši papuošalų kūrimo paslaptis,  išmėginti jėgas gaminant tradicinius suvenyrus. Azijos dienų lankytojai taip pat turės unikalią galimybę išgirsti Taiko būgnų virtuozą Joji Hirotą.

Vilnius

Šis tekstas publikuotas svetainėje vilnius.lt