Vilniuje sumanyta naujomis tradicijomis atgaivinti Vašingtono skverą

Paskelbė: Vilniaus Žinios Data: 2015-07-09 12:54

Spausdinti | Komentarai

Vilnius.lt archyvo nuotr.

Sostinėje, Vašingtono aikštėje po keleto savaičių planuojama paminėti ypatingą datą – sukanka lygiai 75 metai nuo tos dienos, kai 1940 m. liepos 23 d. JAV Valstybės departamentas paskelbė pareiškimą, vėliau pavadintą Welleso deklaracijos vardu, kuriuo JAV pareiškė nepripažįstančios neteisėtos Baltijos valstybių okupacijos ir aneksijos.

Laisvę mylinčių žmonių susibūrimo liepos 23 dieną idėjas šiandien savivaldybėje su meru Remigijumi Šimašiumi aptarė Užsienio reikalų ministerijos (URM) atstovai ir Seimo Tarpparlamentinių ryšių su JAV grupės pirmininkas Emanuelis Zingeris.

Planuojama, kad į Vašingtono aikštę (skvere tarp Lukiškių g., J.Tumo-Vaižganto g. ir A.Goštauto g.) susirinkę vilniečiai ir miesto svečiai galės stebėti iškilmingą Lietuvos, JAV ir NATO vėliavų pakėlimą, pasiklausyti muzikos, išsikepti ant grotelių kepsnių ir pabendrauti.

„Kuo daugiau Vilniuje gyvybės – tuo geriau. Šiuo gražiu sumanymu norima įprasminti svarbią datą, žyminčią Lietuvos ir Amerikos draugystės bei paramos Lietuvai pradžią. Miestas visada atviras panašioms iniciatyvoms.“ – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Vašingtono aikštėje prieš penkerius metus buvo atidengta atminimo lenta su JAV Valstybės departamento pareiškimo, padėjusio pagrindus JAV ir kitų pasaulio valstybių Baltijos šalių okupacijos ir aneksijos nepripažinimo politikai, tekstu. Svarstoma, kad po šių metų renginio, Vašingtono skvere Lietuvos ir JAV vėliavos galėtų plevėsuoti nuolat. O ateityje, pasitarus su vilniečiais, skvere galėtų atsirasti ir daugiau simbolių, įprasminančių strateginę JAV ir Lietuvos partnerystę.

Pasak URM politikos direktoriaus Rolando Kačinsko, Vilniuje gyvena daug tvirtiems Lietuvos ir JAV ryšiams neabejingų žmonių. Tikimasi, kad renginys taps tradiciniu, tokiu kaip Europos dienos šventė, o tradiciniai JAV mylėtojų susibūrimai Vašingtono aikštėje išaugins tokią bendruomenę, kuri pati rūpinsis Vašingtono skvero puoselėjimu ir gražinimu, o svarbiausia – žmonių tilto tarp Lietuvos ir JAV stiprinimu.

Vilnius

Šis tekstas publikuotas svetainėje vilnius.lt