Markas Cukerbergas (Facebook archyvo nuotr.) ir Paris Hilton (Instagram archyvo nuotr.)

Dažnai mes pavydime įžymybių vaikams, kurie dėl savo tėvų nuo pat gimimo maudosi šlovėje ir turtuose. Pasirodo, ne visi tėvai nori, kad jų vaikai gautų pasakišką palikimą. Bilas Geitsas (Bill Gates), Džordžas Lukasas (George Lucas) ir daugybė kitų garsenybių jau paskelbė, kad visas jų palikimas atiteks labdarai. Pavyzdžiui Stingas (Sting), kitaip žinomas kaip Gordon Matthew Thomas Sumner (nenuostabu, kad jis pasirinko slapyvardį) sėkmingos karjeros pasiekė pats, ir nenori kištis į savo vaikų sėkmės siekimo procesą. Jis taip pat teigia, kad savo vaikams pinigų nepaliks, nes ketina juos išleisti pats. Stingas turi virš 100 darbuotojų, kuriems jis moka atlyginimą, ir jaučiasi jiems įsipareigojęs. Taigi, kas nulemia tokį garsenybių ir verslininkų pasirinkimą?

Mes nusprendėme išsiaiškinti, kurių įžymybių vaikai negaus palikimo, ir kodėl.

10. Beronas Hiltonas

Garsaus viešbučių tinklo „Hilton“ savininkas Beronas Hiltonas (Barron Hilton) įsakė paaukoti 97 % jo turtų labdaros fondui „Conrad Hilton“. Šį sprendimą iš dalies nulėmė Paris Hilton elgesys, kuris pakenkė jų šeimai. Po to, kai per garsenybių realybės šou Paris buvo pagauta vairuojanti neblaivi, Beronas priėmė galutinį sprendimą. Paris ir pati uždirba daug pinigų, tačiau turėtų būti apmaudu netekti 47 milijardų JAV dolerių.

9. Bilas Geitsas

Bilas Geitsas (Bill Gates) pasekė Voreno Bafeto (Warren Buffet) pavyzdžiu ir kartu jie įkūrė susitarimą tarp milijonierių ir milijardierių, kurį pavadino „Pasižadėjimu dovanoti“ („The Giving Pledge“). Jo nariai, pasirašydami sutartį, pasižada aukoti labdarai. „Bilo ir Melindos Geitsų labdaros fondas“ (The Bill & Melinda Gates Foundation) jau gavo didžiausią dalį pasirašiusiųjų turto, kuris siekia virš 78 milijardų JAV dolerių, o likusi dalis atiteks po pasirašiusiųjų mirties. Anot „Microsoft“ įkūrėjo, vaikai turėtų dirbti patys ir suprasti, kaip tai svarbu.

8. Maiklas Blumbergas

Pasaulio finansinių paslaugų įkūrėjas ir valdytojas bei buvęs Niujorko meras, milijardierius Maiklas Blumbergas (Michael Bloomberg) taip pat pasirašė „Pasižadėjimą dovanoti“, kuriame pasižadėjo paaukoti savo pinigus labdarai. Jis perleido 34 milijardus dolerių ne pelno siekiančioms švietimo, sveikatos priežiūros, mokslo ir kitoms organizacijoms. Šį sprendimą jis paaiškina labai paprastai: geriausia, ką jis gali duoti savo vaikams – tai geresnis pasaulis jiems ir jų pačių vaikams.

7. Tedas Terneris

CNN įkūrėjas Tedas Terneris (Ted Turner) 1990 metais atidarė Ternerio labdaros fondą, skirtą viso pasaulio ekologinių problemų sprendimui. Po to jis įkūrė „Jungtinių Tautų labdaros fondą“ („United Nations Foundation“), o 2010 metais prisijungė ir prie „Pasižadėjimo dovanoti“. Terneris teigia, kad turėdamas 2 milijardus dolerių, jis yra ant skurdo ribos, nes beveik visi jo pinigai priklauso skirtingoms labdaros organizacijoms. Ternerio vaikai dalijasi filantropiškomis tėvo įžvalgomis ir kartu dirba su šeimos labdaros fondu.

6. Eltonas Džonas

Eltonas Džonas (Elton John) ir Deividas Farnišas (David Furnish) nusprendė nepalikti pinigų savo sūnums. Sutuoktinių pora paaukos 53 milijonus svarų sterlingų, siekdami išmokyti vaikus pagarbos, darbštumo ir dolerio vertės. „Vaikai neturėtų būti apiberti pinigais – tai gadina jų gyvenimus“ – pareiškė Seras Eltonas Džonas.

5. Markas Cukerbergas

Markas Cukerbergas (Mark Zuckerberg) su žmona taip pat prisijungė prie „Pasižadėjimo dovanoti“ iniciatyvos. „Čan Cukerberg Iniciatyva“ („Chan Zuckerberg Initiative“) rems sveikatos priežiūros, švietimo, vystymosi ir socialinių problemų sprendimo projektus. 99 % jų pinigų, kuriuos sudaro 63,5 milijardo dolerių, bus pervesti labdaros organizacijai, o likusi dalis, tėvams mirus, bus paveldėta.

4. Džinas Simonsas

Legendinis „KISS“ grupės bosistas Džinas Simonsas (Gene Simmons) taip pat nusprendė savo turtą paaukoti labdarai. Beveik 300 milijonų atlikėjo uždirbtų dolerių bus pervesta ne pelno siekiančioms organizacijoms. Džinas teigia, kad tai padės vaikams išmokti „skristi“ savarankiškai ir rasti savo kelią. Nepaisant to, Nikas ir Sofija kasmet gaus pinigų nuomai ir kasdienėms išlaidoms.

3. Džekis Čanas

Džekio Čano (Jackie Chan) vaikai – tiek santuokinis, tiek nesantuokinis – tėvo pinigų negaus. Čanas ilgai nebendravo su savo nesantuokine dukra, tačiau jo sprendimas labai nustebino sūnų Džeisį Čan (Jaycee Chan). Iš pradžių aktorius planavo labdarai atiduoti tik pusę savo turto, tačiau 2012 metais jis persigalvojo ir nusprendė labdarai atiduoti visus savo pinigus. Jo paaiškinimas paprastas: jeigu Džeisis yra vertas tų pinigų, jis juos užsidirbs pats.

2. Pjeras Omidijaras

eBay įkūrėjas Pjeras Omidijaras (Pierre Omidyar) uždirbo 8,1 milijardo dolerių, ir teigia, kad tai yra daugiau, negu jo šeimai kada nors reikės. Verslininkas mano, kad pinigai neturėtų stovėti – jie turi dirbti. Jo atveju, pinigai dirba visuomenės labui. Omidijaras pasirašė „Pasižadėjimą dovanoti“ ir planuoja visus pinigus atiduoti labdarai.

1. Džordžas Lukasas

Sukūręs „Žvaigždžių karus“ Džordžas Lukasas (George Lucas) niekada nebeturėjo problemų su pinigais, bet neplanuoja jų atiduoti keturiems savo vaikams. Jis prisijungė prie „Pasižadėjimo dovanoti“ ir 4,5 milijardo dolerių, gautus pardavus „Jedi“ franšizę, paaukojo švietimo plėtrai.

Ši informacija yra portalo vilniausžinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į vilniausžinios.lt. Parašykite mums adresu info@medijos.lt

 

Taip pat skaitykite: