Winnie Harlow / nstagram.com/winnieharlow archyvo nuotr.

Pasaulis vis dažniau pradeda kalbėti apie besikeičiančias mados tendencijas bei leidžia prasiplėsti nusistovėjusioms nuostatoms. Ankščiau, buvimas modeliu turėjo griežtus grožio etalonus ir diktavo vienareikšmišką kūno kulto suvokimą – lieknumas, aukštas ūgis, tinkami veido bruožai. Dabar modernioji kultūra vis labiau vystoma, o į viešumą keliami modeliai, kurie visiškai neatitinka standartinio grožio.

Šiai dienai mados industrijoje beveik nebeliko griežto ikonizavimo ir atsiradusi tolerancija bei kitoks grožio suvokimas, kuria kitokią mados platformą. Štai 10 modelių, kurie laužo nusistovėjusius mados industrijos standartus.

Winnie Harlow – modelis sergantis reta odos liga

Kanadoje gimusi 24 metų Winnie Harlow šiuo metu yra vienas populiariausių modelių pasaulyje. Modelis serga reta Vitiligo (kitaip vadinamos baltme) odos liga. Ši liga jai buvo diagnozuota kai jai tebuvo ketveri metukai. Winnie Harlow pasakoja, jog mokykloje ji buvo tapusi patyčių auka. Moksleiviai ją vadino „karve“, „zebru“ ir kitais įžeidžiančiais žodžiais, dėl jos juodai-baltos odos būklės. Mergina buvo svarsčiusi net apie savižudybę. 2014 metais mergina sužibėjo „America’s Next Top Model“, vėliau tapo ir kompanijos „Diesel“ reklaminiu veidu. 2018 metais modelis tapo „Victoria Secret“ angelu ir įkvėpė daug žmonių įrodydama, jog reta odos liga ir kitaip atrodanti išvaizda, negali užkirsti kelio svajonėms.


View this post on Instagram

A post shared by ♔Jamaican Canadian♔ (@winnieharlow) on

Modelis dėkoja visiems ją palaikiusiems žmonėms ir skatina pasaulį atsigręžti ir pastebėti nestandartinį grožį, kuris yra toks pats nuostabus ir įdomus. Dabar Winnie Harlow teigia, jog pamiršo mokykloje patirtas patyčias ir savo ligos nelaiko jokia problema ar keistenybe: „Tikrasis skirtumas nėra mano oda. Tai – faktas, kad man nerūpi kitų nuomonė apie mano grožį. Aš esu graži, nes tai žinau. Švęskite savo išskirtinį grožį šiandien ir kasdien! Vienintelis žmogus, kuris gali priversti jus pasijusti negražia – tik jūs pats”. Modelis su Dauno sindromu – Madeline Stuart

View this post on Instagram

 

A post shared by Madeline Stuart (@madelinesmodelling_) on

 

22 metų australė Madeline Stuart apibūdinama kaip pirmasis pasaulyje modelis su Dauno sindromu. Modelio istorija prasidėjo visai netikėtai, kai jos patalpintą nuotrauką iš vienos kelionės socialiniame tinkle, ėmė dalintis kiti žmonės. Madeline Stuart visuomet norėjo gyventi pilnavertį gyvenimą ir labai aktyviai dalyvavo Australijos visuomeninėje veikloje. Pasak Australijoje įkurtos organizacijos „I Can I Will“  vadovo Conano Vissero, modelis Maddy visada buvo aktyvi visuomenės veikėja ir jo įsteigtos organizacijos „I Can I Will“ ambasadorė, kurios tikslas – organizuoti labdaros renginius ir įtraukti į juos kuo daugiau moksleivių bei tuo pačiu mažinti socialinę atskirtį.

View this post on Instagram

A post shared by Madeline Stuart (@madelinesmodelling_) on

Modelis sako, jog tik užsispyrimas, pozityvumas ir noras padėti kitiems jai atnešė šią šlovę būti pastebėtai ir priimtai. Madeline Stuart jau yra pasirodžiusi „New York Fashion Week“, „Paris fashion week“, „London fashion week“, „Runway Dubai“, „Russian fashion week“, „Mercedes Benz fashion week“ ir daug kitų. Tiesa, patekti į mados pasaulį jai nebuvo lengva. Madeline Stuart turėjo atsikratyti 20 papildomų kilogramų. Ji daug sportavo ir laikėsi subalansuoto mitybos rėžimo. Madeline Stuart sako: „Nesvarbu – esi neįgalus ar ne, bet pirmiausiai reikia tikėti savimi ir tada pavyks pasiekti trokštamo tikslo“. Transseksualus modelis Carmen Carrera

View this post on Instagram

 

A post shared by Carmen Carrera (@carmen_carrera) on

 

Kalifornijoje gimusi 34-verių metų transsekualus modelis tapo žinoma kaip 2011-aisiais sudalyvavo realybės šou „RuPaul’s Drag Race“. Iš laidos ji iškrito, tačiau buvo pastebėta. Modelis dalyvavo viename Austrijos labdaros renginyje, skirtame kovai su AIDS, ir ten sudalyvavo drąsioje fotosesijoje, įkūnijusi Adomą ir Ievą. Ji buvo įamžinta dvejuose plakatuose – viename turinti vyriškus lytinius organus, o kitame – moteriškus. Plakatų pavadinime buvo parašyti modelio žodžiai: „Aš esu Adomas. Aš esu Ieva. Aš esu aš“. 2015 metais modelis dalyvavo „New York Fashion Week“ ir taip pat tapo „Life Ball“ kompanijos veidu ir kūnu.

Carmen Carrera gimė kaip Christopheris Romanas, tačiau suvokęs, jog yra kitoks, nusprendė pasikeisti lytį: „Iš pat pradžių aš buvau sumišęs, laikiau save gėjumi. Vėliau susidomėjau „Draq queen“ veikla ir laikiau save dvilyčiu. Ir dabar, aš esu moteris, kuri tik nori gyventi.“ Carmen Carrera yra aktyvi savo socialiniuose tinkluose ir „Youtube“ platformoje, kurioje dalinasi su kokiais sunkumais transseksualūs asmenys susiduria, kokias baimes turi ir kaip keičiasi jų gyvenimai nusprendus išdrįsti būti tuo, kuo jautiesi savo viduje.

View this post on Instagram

A post shared by Carmen Carrera (@carmen_carrera) on

Melanie Gaydos su genetiniu sutrikimu

View this post on Instagram

 

A post shared by Melanie Gaydos (@melaniegaydos) on

 

Melanie Gaydos (29) yra ne tik modelis, bet ir aktorė, vaidinusi tokiuose populiariuose filmuose, kaip „Insidious 4“, „Saint Frankenstein“, „The third sister“. Melanie Gaydos sako, jog žmonės dažnai į ją žvelgia, kaip į išsigimusią cirko artistę, bet tai jos netrikdo. Aktorė ir modelis neturi nei plaukų nei dantų, dėl genetinės paveldimos ligos. Ektoderminė displazija yra genetinė liga, kuri pasireiškia visišku neprakaitavimu, seilių neišsivystymu, plaukų skurdumu arba jų nebuvimu bei dantų neturėjimu. Ši genetinė liga netrukdė merginai tapti modeliu ir viešu žmogumi.

View this post on Instagram

A post shared by Melanie Gaydos (@melaniegaydos) on

Melanie Gayod apie savo ligą sako: „Manęs tai niekuomet netrikdys. Bet net jei ir trikdytų, tai tebūtų aplinkinių man įpiršti jausmai. Žinote, manęs dažnai klausia, kaip įmanoma valgyti neturint dantų. Na, bet žmonės su amputuotomis kojomis juk dalyvauja maratonuose… Tad viskas priklauso nuo požiūrio“. 2015 m. jai buvo pasiūlyti dantų protezai, tačiau ji atmetė visus „The Independent“ siūlomus pasiūlymus, teigdama, jog jai labiau patinka būti savimi. Per savo karjerą jai teko dirbti su daug garsių fotografų, įskaitant ir legendinį leidybos ir reklamos fotografą Eugenio Recuenco. Jillian Mercado įkalinta neįgaliojo vežimėlyje

View this post on Instagram

 

A post shared by Jillian Mercado (@jillianmercado) on

 

32-iejų metų amerikiečių modelis serga raumenų distrofija ir nuo dvylikos metų yra įkalinta neįgaliojo vežimėlyje. Modelis atstovauja „IMG“ modeliams ir yra viena iš nedaugelio profesionalių modelių, turinčių fizinę negalią mados pasaulyje. Taip pat Jilian Mercado 2016 metais reklamavo naują Beyonce albumą „Limonadas“ ir tapo tų metų pasaulinio turo veidu.

View this post on Instagram

A post shared by Jillian Mercado (@jillianmercado) on

Jilian Mercado dalinasi mintimis, jog jos atėjimas į mados pasaulį yra standartų laužymas ir parodymas visuomenei, jog į šviesą gali „išeiti“ ir kitokie žmonės su visais savo netobulumais. Dabar modelis sako: „Aš to nedarau dėl savęs, aš tai darau, jog palaikyčiau kitiems atvertas duris“. Sophia Hadjipanteli – modelis su suaugusiais antakiais

View this post on Instagram

 

A post shared by Sophia ☠️

Taip pat skaitykite: