Režisierius Zekas Snaideris ir jo kino herojai

Vieną ankstų pirmadienio rytą režisierius Zakas Snaideris (Zack Snyder) ir jo žmona bei darbo partnerė Debora Snaider (Deborah Snyder) sulaukė skambučio iš jų agento. Jeigu tiksliau, tai buvo 7 valanda ryto. Svarbiausia, tai įvyko kitą dieną, iškart po filmo „Teisingumo lyga“ antrųjų metinių. Tai „DC Comics“ kompanijos filmas apie superherojus, kurio Snaideris nepabaigė dėl ekstremalios situacijos šeimoje, todėl jį perėmė ir retušavo pavaduojantis režisierius Džosas Vedonas (Joss Whedon).

Po filmo pasirodymo prasidėjo kažkas neįprasto: augantis gerbėjų judėjimas, susibūręs pagal grotažymę #ReleasetheSnyderCut (išleiskite Snaiderio versiją) ėmė skambinėti, agituoti, pateikė peticijas, netgi nusipirko skelbimų lentą Taimso Aikštėje ir užsakė lėktuvą, kuris skrido su reklamine juosta virš “Comic-Con” renginio – viskas tam, kad būtų išleista Snaiderio filmo versija. Per antrąsias filmo metines grotažymei išaušo didžiausia visų laikų diena – savo balsus Tviteryje pridėjo net kino žvaigždės Gelė Gedot (Gal Gadot) ir Benas Aflekas (Ben Affleck).

Taigi, kitą rytą jų agentas pranešė, kad kompanijos „Warner Bros Pictures” pirmininkas Tobis Emerikas (Toby Emmerich) palaiko judėjimą, o svarbiausia – dar ir nori prie jo prisijungti. Zakas Snaideris prisimena Emeriko žodžius: “Tai tikra. Žmonės to nori. Ar jūs kažką dėl to darysite?”.

Atsakymas į šį klausimą, apie kurį mėnesius sklando gandai, buvo atskleistas šį trečiadienį. Snaideris po 2013 metų filmo “Žmogus iš plieno” peržiūros internetu patvirtino, kad jo “Teisingumo lygos” versija yra tikra. Ji turėtų pasirodyti “WarnerMedia” įsteigtoje “HBO Max” platformoje, kuri pradės veikti gegužės 27 dieną, o filmo premjera numatoma 2021 metais.

Šiuo metu neaišku, kaip atrodys Snaiderio “Teisingumo lyga”. Dar sprendžiama, ar tai bus beveik keturių valandų trukmės pirminis režisieriaus filmo variantas, ar šešių dalių filmas. Šiuo metu Snaideriai įpusėjo vėl suburti didžiąją dalį kūrybinės grupės filmo įgarsinimui, karpymui, papildymui ir senų vaizdo efektų užbaigimui, o galbūt net naujų dialogų įrašymui su senaisiais aktoriais.

Neaiški ir viso to kaina. Viename šaltinyje teigiama, kad filmas turėtų kainuoti apie 20 milijonų, o kitame – kad suma turėtų siekti apie 30 milijonų JAV dolerių, tačiau susijusios šalys nekomentavo.

Tai labai netikėtas posūkis filmui, kuris, kaip ir “Žmogus iš plieno” išgyveno mirtį ir atgijimą.

2016 metais, filmuojant filmą “Teisingumo lyga”, Snaideris buvo išskirtinėse pareigose. “Warner Bros” patikėjo visą “DC” personažų pasaulį vienam režisieriui – jam, kuris suburdavo ir puikiai tvarkydavosi su filmavimo komanda, nors ir neišvengdavo nesklandumų. Jis pradėjo nuo filmo „Žmogus iš plieno“, kurio pajamos per visą pasaulį sudarė 668 milijonus JAV dolerių, paskui 2016 metais ėmėsi garsiojo filmo „Betmenas prieš Supermeną: teisingumo aušra“, pritraukusio gerbėjus žinomiausių herojų pasirinkimu ir per visą pasaulį atnešusio net 873 milijonus JAV dolerių pelno.

2017 m. sausio mėnesį Snaideris turėjo beveik keturių valandų trukmės filmo „Teisingumo lyga“ versiją, kuri, jo manymu, buvo tinkamiausia, tačiau žinojo, kad studija jos neišleis. Kompanija „Warner Bros“ norėjo, kad filmas truktų iki dviejų valandų, todėl Snaideris pateikė pirminę 2 val. 20 min. trukmės versiją. Tai buvo pirmas studijai pristatytas filmo variantas. Abi pusės sutarė, kad iki premjeros lapkričio mėnesį reikia dar nemažai padirbėti, bet Snaiderius ištiko didžiulė tragedija, kai nusižudė jų dukra Autumn. Po pusantro mėnesio Snaideris oficialiai pasitraukė ir filmą perėmė Vedonas.

Lapkričio 17 dieną išleista „Lyga“, susilaukusi prastų įvertinimų ir vangaus susidomėjimo, galiausiai per visą pasaulį atnešė 658 milijonus JAV dolerių pelno. Tačiau netrukus po to gimė judėjimas. Nepatenkinti filmu gerbėjai sukūrė dabar jau nebepopuliarią grotažymę. Peticija interneto puslapyje www.change.org per mažiau, nei penkias dienas po filmo premjeros susilaukė virš 100 000 parašų.

Pamirškite, kad versija, kurios norėjo gerbėjai, realiai neegzistavo. Tai buvo tik pusiau baigtas darbas be vaizdo efektų ir visų kitų baigiamųjų filmo darbų. Vienas žmogus, matęs šią versiją, ją palygino su automobiliu be dengiančiųjų plokščių – tik važiuoklė ir keletas sėdynių. Filmo prototipas, įrašytas į kietąjį diską, tiesiog tūnojo Snaiderio namuose. „Kai mes pasitraukėme, aš pasiėmiau diską su filmu. Tikrai nemaniau, kad iš jo kažkas išeis.“ – pasakojo Snaideris.

Po dukros mirties Snaideriai užsidarė šeimos rate, bandydami atsigauti po tragedijos. „Pirmaisiais metais galvoje sukosi vien prisiminimai apie gražius įvykius ir atostogas“, prisimena Debora. „Dabar dažniau užklumpa kitokios akimirkos – pavyzdžiui, muzika, atgaivinanti prisiminimus.“

Režisierius prideda: „Manau, kad mes užaugome ir sustiprėjome kaip šeima, kaip pora. Darome viską, ką galime. Negalima tikėtis daugiau.“

Šiame projekto etape nėra jokio tvarkaraščio. Kol vyksta derybos su baigiamųjų filmo darbų grupėmis, „HBO Max“ turi daugybę laiko nuspręsti, kaip pristatyti naują „Teisingumo lygos“ versiją. Šiuo metu taip pat vykdomi baigiamieji darbai Snaiderio režisuotam zombių trileriui „Negyvųjų armija“, kurio premjera „Netflix“ platformoje numatoma 2021 metais.

Snaideriai žino, kad šios filmo versijos realizavimą nulėmė gerbėjai. „Tai nebūtų įvykę be jų“ – sako režisierius. Jis vertina ir „Warner Bros“ už išlaikytą senąją studijos reputaciją.

Ši informacija yra portalo vilniausžinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į vilniausžinios.lt. Parašykite mums adresu info@medijos.lt

 

Taip pat skaitykite: