Susirūpinimas ir toliau auga visame pasaulyje nuo tada, kai pasirodė „Omicron“ – nauja Covid-19 atmaina, kurios plitimas ir toliau tęsiasi: pastarosiomis dienomis visame pasaulyje padaugėjo pirmųjų teigiamų šios atmainos atvejų. Kai kurios valstybės jau ėmėsi veiksmų.

Covid-19 „Omicron“ variantas, pirmą kartą aptiktas Pietų Afrikoje ir turintis daug mutacijų, verčia daugelį šalių imtis ribojančių priemonių populiacijoms apsaugoti.

Po „Omicron“ atsiradimo kelios valstybės ėmėsi griežtų priemonių užkirsti kelią viruso plitimui. Nors nuo 2019 metų pabaigos pandemija jau nusinešė daugiau nei penkių milijonų žmonių gyvybes visame pasaulyje, mokslininkai baiminasi, kad ši atmaina, pirmą kartą nustatyta Pietų Afrikoje ir turinti daug mutacijų, yra ypač atspari šios ligos vakcinai.

Filipinai atšaukė planą vėl atverti sienas visiškai paskiepytiems turistams, siekdami užkirsti kelią naujai koronaviruso atmainai patekti į šalį, kurios gyventojai yra nepilnai paskiepyti. Tuo pat metu pradedama nauja trijų dienų vakcinacijos kampanija, siekiant paspartinti dozių suleidimą vyresniems nei 12 metų žmonėms.

Japonija planuoja uždaryti savo sienas visiems užsienio lankytojams dėl „Omicron“ atmainos nuo lapkričio 30 d., pirmadienį paskelbė Japonijos vyriausybė, praėjus trims savaitėms po tam tikrų apribojimų, leidžiančių atvykti verslo keliautojams, studentams ir praktikantams.

Japonams, grįžtantiems iš devynių pietinių Afrikos valstybių ir šalių, kuriose buvo nustatytas užsikrėtimas nauju variantu, turės būti taikomos „griežtos rizika pagrįstos izoliacijos priemonės“, spaudai pranešė ministras pirmininkas Fumio Kishida.

Kanada sekmadienį paskelbė, kad pirmą kartą aptiko koronaviruso „Omicron“ atmainą užsikrėtusiuose dviejuose žmonėse, kurie neseniai keliavo į Nigeriją. Abu pacientai buvo izoliuoti Otavoje, o sveikatos priežiūros institucijos ieško galimų jų kontaktų, teigiama Ontarijo provincijos vyriausybės pranešime.

Prancūzijoje nustatyti aštuoni „galimi“ „Omicron“ varianto nešiotojų atvejai, rašoma Sveikatos apsaugos ministerijos pranešime spaudai. Šiai hipotezei patvirtinti vyksta sekos nustatymas.

Visi šie žmonės per pastarąsias dvi savaites keliavo į Pietų Afriką. Dabar jie izoliuoti ir pranešta apie kontaktinius atvejus.

Didžiosios Britanijos vyriausybė, kuri šiuo metu pirmininkauja G7, pirmadienį sušaukė grupės sveikatos ministrų posėdį.

Pietų Afrikos Respublikos prezidentas Cyril Ramaphosa sekmadienio vakarą paragino šalis, kurios įvedė kelionių apribojimus Pietų Afrikos piliečiams, „nedelsiant ir skubiai“ juos panaikinti, manydamas, kad jiems trūksta „mokslinio pagrindimo“.

Jis sakė esąs „giliai nusivylęs“ šiais „visiškai nepagrįstais“ sienų uždarymais, kurie yra „jų šalies ir kaimyninių šalių, kurioms taikomos tos pačios priemonės, diskriminavimo forma“, – pridūrė jis per televiziją.

Vyksta „lenktynės su laiku“, siekiant išanalizuoti naująjį Covid-19 „Omicron“ variantą ir suprasti, ar reikia pritaikyti vakcinas, Rygoje teigė Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen.

„Mokslininkams ir gamintojams reikia dviejų ar trijų savaičių, kad susidarytų išsamų vaizdą apie šio Omicron varianto mutacijų ypatybes“, – pridūrė ji.

Pirmininkė paragino žmones pasiskiepyti, dėvėti kaukes ir laikytis reikiamo atstumo.

Taip pat skaitykite: