Kino filmo "Casino Royale" kadras

Britnijos „Slaptosios saugumo tarnybos“ spaudos konferencijoje Aleksas Youngeris ketvirtadienį pareiškė, kad išgalvotas personažas agentas Džeimsas Bondas tuo pat metu yra ir palaiminimas ir prakeiksmas.

Aleksas Younger sako, kad Bondas „sukūrė galingą vardą“ MI6 organizacijai, tačiau išgalvotas agentas realybėje būtų visai kitoks.

Geroji knygų ir filmų apie Bondą pusė yra tai, kad M16, taip dabar yra vadinama „SIS,“ yra geriausiai pasauliui žinoma žvalgybos agentūra, kuri garantuoja, kad visi, kuriuos Younger pakvies pietų – susirinks. Blogoji šių išgalvotų stereotipų pusė pasak jo yra tai, kad Bondas sukūrė netikrovišką MI6 pareigūno įvaizdį.

Younger apie Bondo filmų poveikį kalbėjo retai vykstančioje organizacijos, kuri oficialiai buvo pripažinta tik 1994m., vadovo kalboje.

Youngeris yra  16-as MI6, nuo 1909m. gyvuojančios organizacijos, vadovas, geriau žinomas kaip „C.“ Taip vadinami visi iki šiol buvę organizacijos vadovai nuo paties pirmojo – Sero Džordžo Mansfield Smith – Cumming, o ne „M“ kaip juos vadino per Bondo filmus.

Youngeris, vienintelis MI6 narys, kuris gali būti atpažįstamas visuomenėje. Apie jo gyvenimą yra žinoma nedaug. Jis prie MI6 prisijungė 1991m., būdamas 53 m. amžiaus, o jo specializacija buvo terorizmas ir tarnavimas kariuomenėje Vidurio Rytuose ir Afganistane. Jis taip pat talkino apsaugai per Londono olimpines Žaidynes.

james-bond-2

Kino filmo „Spectre” kadras

„Aš nesutinku su Bondu. Jis MI6 sukūrė stiprų vardą, tačiau kaip „C,“ realus „M“ atitikmuo gyvenime, galiu pasakyti, kad yra žmonių, kurie neateis pietų jei aš juos pakviesiu. Dauguma mūsų darbuotojų nenori, kad mūsų organizacija būtų žinoma pasauliui,“ teigė Youngeris.

„Ir tiesą pasakius, filmuose yra tik keli faktai, kurie nenutolsta nuo realybės, tai visiškas atsidavimas ginti Britaniją. Realus „Q“ norėtų, jog aš pasakyčiau kad mes taip pat mėgaujamės išradimais ir mums reikia didesnės ginkluotės. Bet tai yra vienintelis sutapimas. Ir jei Bondas norėtų įsidarbinti MI6, jam tektų pakeisti savo darbo įgūdžius.“

MI6 pareigūnai iš tikrųjų keliauja po egzotiškas ir pavojingas pasaulio šalis, tačiau pasak Youngerio, toks žmogus kaip Bondas, tas kuris nebijo pažeisti įstatymų, nebūtų priimtas į MI6.

„Žmonėms atrodo, kad M16 pareigūnas turi tik vieną savybę. Tai yra išsilavinimas gautas „Oxbridge“ ar patirtis mūšyje. Tai yra akivaizdi netiesa, mat nėra vieno standarto, kurį turi pasiekti visi MI6 pareigūnai.“

james-bond-3

Kino filmo „Spectre” kadras

Pasak Youngerio,  jis norėjo, jog MI6 būtų kaip įmanoma labiau įvairus. Jis ir anksčiau yra kalbėjęs viešai. Pagrindinė naujiena toje kalboje buvo tai, kad ji vyko MI6 štabe. Reporteriai, kurie sudarė didžiąją publikos dalį, į štabą buvo atvežti autobusais ir nematė nieko daugiau, nei Karalienės ir Princo Filipo portretus prie įvažiavimo.

Štabas, geriau žinomas kaip Vauxhall Cross, yra gerai žinomas visuomenei, kitaip nei ankstesnė MI6 būstinė netoli Waterloo, kuri turėjo būti slapta. Vauxhall Cross buvo parodytas keliuose Bondo filmuose. Konferencija buvo suorganizuota štabe dirbančių žmonių, kurie, kaip buvo teigiama, džiaugėsi, kai dalis pastato buvo sunaikinta. Dar kartą pastatas buvo suniokotas ir filme „Operacija Skyfall.“

Taip pat skaitykite: