Organizatorių archyvo nuotr.

Kiekvienais metais visame pasaulyje išmetama milijardai plastiko maišelių, kurie ilgai nesuyra ir teršia aplinką. Be to, plastiko maišelius sudėtinga perdirbti, todėl šiandien tai tikrai nėra pats geriausias pasirinkimas. Puiki alternatyva plastikui yra džiutas, kurio privalumai nusveria daugelį kitų mums įprastų medžiagų.

Kas yra džiutas?

Džiutas yra natūralus augalinis pluoštas, pasižymintis savo tvirtumu ir atsparumu aplinkos poveikiui. Jis išgaunamas iš vienmetės džiuto žolės ir dar yra vadinamas „aukso pluoštu“ dėl savo išskirtinės auksinės spalvos ir finansinės vertės. Džiutas visame pasaulyje taip pat yra vertinamas dėl savo universalumo ir galimybės jį pritaikyti įvairiuose sektoriuose.

Kur auga džiuto žolė?

Džiuto žolė pramoniniam naudojimui daugiausiai yra auginama Bangladeše ir Indijoje, kur jai augti sąlygos yra itin palankios. Šiam augalui augti reikia labai daug vandens, todėl santykinai didelė oro drėgmė ir tropinis klimatas idealiai tinka sėkmingam džiuto žolės kultivavimui. Kadangi augalas pilnai subręsta per mažiau nei 6 mėnesius, tai reiškia, jog jam užauginti reikia mažiau bendro žemės ploto nei daugumai kitų pasėlių.

Kam naudojamas šis pluoštas?

Dažniausiai džiuto pluoštas yra naudojamas džiuto ir kitų medžiagų gamybai. Šios medžiagos vėliau gali būti naudojamos drabužiams, kilimams, pakuotėms ir netgi baldams gaminti. Viena iš svarbiausių prekių, gaminamų iš džiuto – tai džiuto maišeliai. Be to, džiutas ir jo šalutiniai produktai taip pat yra naudojami medicinoje ir kosmetikoje.

Organizatorių archyvo nuotr.

Ekologiška ir tvaru

Kodėl verta rinktis ne įprastus plastiko, o džiuto maišelius? Džiuto maišeliai turi daugybę privalumų.

Tausoja aplinką. Kadangi džiutas yra visiškai natūrali, lengvai perdirbama ir gamtoje suyranti medžiaga, tai yra ekologiškas pasirinkimas visiems, kuriems rūpi aplinka.

Patvaru. Jau minėjome, kad džiuto pluoštas pasižymi tvirtumu. Tai reiškia, jog iš jo pagaminti maišeliai lengvai nesuplyš net ir po ypač gausaus apsipirkimo parduotuvėje. Na, o plastikiniai maišeliai suplyšta labai greitai ir juos tenka išmesti.

Organizatorių archyvo nuotr.

Kaina. Įvertinus jų ekologiškumą ir patvarumą, džiuto maišelių kaina yra nedidelė, turint omenyje kokybę, kurią gaunate. Tokius maišelius galima naudoti metų metus ir nereikės sukti galvos dėl jų atnaujinimo.

Užsakymo Nr. KMC210227

Ši informacija yra portalo vilniausžinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į vilniausžinios.lt. Parašykite mums adresu info@medijos.lt

 

Taip pat skaitykite: