© Kristijano-Peterseno Clauseno nuotr.

Pastaruoju metu, visą pasaulį neraminanti savo branduolinės atakos grasinimais, negailestingo diktatoriaus Kim Čen Uno valdoma Šiaurės Korėja, nepaisan visko, iš tiesų, labai po truputį keičiasi, nepaisant dešimtmečius trukusios stagnacijos, bei neadekvataus pasaulinės įtakos bei pripažinimo siekimo.

Tai, kad Šiaurės Korėja keičiasi, esą galima pastebėti ne tik statistikos skaičiukuose, bet ir šalies gatvėse. Iki šiol komunistine vadinamoje valstybėje, atsiranda vis daugiau pasiturinčių žmonių, kuriuos vietiniai vadina „Donais“, arba „Pinigų šeimininkais“ (angl.: Masters of money). Nors iš esmės jie yra šalies elito ir viduriniosios klasės mišinys, tačiau atskirtis tarp jų ir sunkiai besiverčiančių žmonių, šalyje yra tiesiog pasibaisėtina. Tai pastebėjo ir Kinų fotografas Kristijanas-Petersenas Clausenas, kuris, per savo 10 dienų turistinę kelionę Šiaurės Korėjoje, nusprendė įamžinti vietos gyventojų pokyčius.

23

© Kristijano-Peterseno Clauseno nuotr.

Išmanieji telefonai ir kameros, dabar matomi daug dažniau nei tada, kai čia lankiausi prieš metus, taip pat keista matyti ir elektrinius dviračius, bei prabangius automobilius“ – portalui „NextShark“ pasakojo fotografas, kuris prisipažino, kad buvo labai nustebęs, kai gatvėje pamatė vyrą, besinešiojantį du išmaniuosius telefonus, bei naudojantį laisvų rankų įrangą. Pasak jo, visi šie vaizdai, labai skiriasi nuo to, ką daugelis iki šiol galvojo apie Šiaurės Korėją ir jos piliečius.

24

© Kristijano-Peterseno Clauseno nuotr.

Per pastaruosius keletą metų, paslaugų sfera čia taip pat išsiplėtė. Pchenjanas (miestas, kuriame lankėsi fotografas – aut. pastaba) dabar modernesnis, turi daugiau taksi. Atsirado galimybė susituokti zoologijos sode, pramogauti skraidant lėktuvu, ir net išmokti jodinėti vadovaujant profesionaliems treneriams – visa tai, anksčiau, buvo nepasiekiamos svajonės.“ – apie šalies situaciją pasakojo K. P. Clausenas. Tiesa, nors prabangių automobilių, bei Taksi skaičius Šiaurės Korėjos gatvėse didėja, tačiau didžioji dauguma vietos gyventojų, vis dar labiau linkę naudotis dviračiais tam, kad įveiktų visus reikiamus atstumus.

25

© Kristijano-Peterseno Clauseno nuotr.

Pažvelgus į nuotraukas, kurias pati Šiaurės Korėja vėliau panaudojo jas oficialiam, šalies 2017 metų kalendoriui sukurti, jos turėtų atspindėti šalies ekonominį augimą. Šalyje, kurioje įprastai visi dirba šešias dienas per savaitę, tai panašu į tam tikras permainas. Pasikeitė ir vietinių požiūris į aprangą: jie vis drąsiau renkasi raštuotus, įvairaus kirpimo drabužius, bei atsisako nuolatinio klasikinių kostiumų dėvėjimo, o naują įvaizdį papildo odiniais rankinukais, bei lagaminėliais, kurie taip pat reiškia prabangos ženklą šioje šalyje.

26

© Kristijano-Peterseno Clauseno nuotr.

Tačiau, visos šios permainos, tikrai nereiškia, kad šalis pagaliau tampa laisva, demokratiška valstybe, draugiška vietos gyventojams ir turistams. Čia vis dar galioja griežtos komunistinės sankcijos, ir nestebina milžiniškos senovinių autobusų spūstys, kurie kasdien veža gyventojus namo, po sunkaus darbo laukuose.

27

28

29

30

31

33

35

36

© Kristijano-Peterseno Clauseno nuotr.

Ši informacija yra portalo vilniausžinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į vilniausžinios.lt. Parašykite mums adresu info@medijos.lt

 

Taip pat skaitykite: