Kira ir Taya

Paskutinius trejus metus Detroite gimęs, bet Londone dirbantis fotografas Peteris Zelewski tebevykstančioje portretinių fotografijų serijoje „Panašūs, bet nepanašūs“ (angl. Alike But Not Alike) tyrinėja identiškų dvynių panašumus ir skirtumus. Skirtingo amžiaus, tautybių bei patirties dvyniai apsirengę derančiais drabužiais ir nufotografuoti neutraliuose fonuose Londono gatvėse. Fotografuojant tokiu stiliumi dėmesys sutelkiamas į subjektus, atskleidžiant brolių ir seserų unikalumą, tvirtą ryšį ir neįtikėtiną panašumą, tačiau taip pat kviečiant žiūrovą atidžiau pažvelgti ir atrasti subtilius kiekvienos dvynių poros skirtumus.

Pirmą kartą fotografas Peteris Zelewski susidomėjo identiškais dvyniais, kai sutiko keturiolikmetes dvynes Kirą ir Tayą. Jo dėmesį patraukė išsiskiriantys, rusvi, garbanoti dvynių plaukai ir strazdanoti veidai, fotografas paaiškino: „Jos turėjo viską, ko ieškojau portretams – ryšį, stiprybę, galią, atvirumą, intrigą ir šiek tiek permainingumo, kuris žinojau, jog atkreips dėmesį.“ Fotosesijos metu Peteris Zelewski apibūdino neįtikėtiną dvynių ryšį: „Jų artumas ir panašumas suteikė dvyniams pasitikėjimo, kuris juos nepastebimai suvienijo, buvo nuostabu. Nereikia nė sakyti, buvau sužavėtas.“

23

Delilah ir Tululah

Nuo projekto pradžios 2015 m. Peteris Zelewski nufotografavo daugiau nei 40 dvynių porų ir iš jų kai kurie pasidalino dvynių telepatijos istorijomis. Pavyzdžiui, Eritrėjoje gimusios seserys Hermon ir Heroda prarado klausą tuo pačiu metu, kai joms buvo tik 7 metai. O seserys Chloe ir Leah yra tokios artimos, kad dažnai pagauna save užbaigiant viena kitos sakinius ir teigia, jog net jaučia viena kitos skausmą. Nuotraukų serijoje taip pat nufotografuotos monozigotinės dvynės Sophie ir Polly, kurios yra tokios panašios, kad turi beveik identiškus pirštų atspaudus ir praktiškai nesiskiriančią DNR.

39

Polly ir Sophie

Vis dėlto kuo daugiau laiko fotografas praleido su identiškais dvyniais, tuo labiau pradėjo pastebėti kiekvienos dvynių poros individualius bruožus. Vienu atveju Peteris Zelewski teigė, kad penkiolikmečiai broliai Duke ir Joe „negalėjo būti dar skirtingesni – tiek savo fizine išvaizda, tiek asmenybių atžvilgiu.“ „Pasirinkus paprastą foną ir fotografuojant berniukus, dėvinčius paprastus marškinėlius, leidau atsiskleisti jų skirtingoms asmenybėms“, – paaiškino fotografas.

24

Reggie ir Mickie

Nuotraukų serija „Panašūs, bet nepanašūs“ eksponuojama Hokstono viešbučio galerijoje Londone iki šių metų gegužės 22 d.

25

Devontay ir Dijon

Kiekvienoje nuotraukoje atsiskleidžia dvynių unikalumas, tvirtas ryšys ir neįtikėtinas panašumas.

26

Sharmeena ir Ridhwana

27

Hermon ir Heroda

28

Clintonas ir Lee

29

Billas ir Toby

30

Che ir Leonie

31

Duke ir Joe

32

Orla ir Clara

33

Ally ir Naomi

34

Chloe ir Leah

35

Irene ir Sharon

36

Jerome’as ir Joelis

37

Karimas ir Amine’as

38

Katerina ir Maria

Portretai taip pat kviečia žiūrovą atidžiau pažvelgti ir atrasti subtilius kiekvienos dvynių poros skirtumus.

40

Rebecca ir Edwina

41

Var ir Ronja

42

Violetta ir Irina

43

Yasmin ir Laila

Ši informacija yra portalo vilniausžinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į vilniausžinios.lt. Parašykite mums adresu info@medijos.lt

 

Taip pat skaitykite: