Arvydas Joffė / Organizatorių archyvo nuotr.

Jau sausio 20 d. Vilniaus muzikiniame teatre „New York“ ant scenos lips profesionalių džiazo atlikėjų  kvintetas „Jazz Brothers“. Už lango spaudžiant šaltukui, muzikantai žada klausytojams pažerti ne vieną kibirkščiuojančią kompoziciją. Daugiau kaip dešimtmetį muzikuojančią grupę šiemet klausytojams pristato prodiusavimo kompanija „ARS Libera International“.

Džiazo mėgėjai žino, jog „Jazz Brothers“ vizitinė kortelė – fusion stilius. Išraiškingas, azartiškas, temperamentingas ir meistriškai perteikiamas džiazo skambesys, patinkantis net išrankiausiam klausytojui. Visa tai – ilgametės patirties ir profesionalumo rezultatas. 2001 metais grupę įkūręs žymus gitaristas ir kompozitorius apjungė džiazą mylinčius muzikantus ir tikina, jog klausytojai kviečiami ne  vien į koncertą, o į pasimatymą su tikruoju džiazu.

Koja kojon nuo pirmos dienos

Nuo pirmųjų grupės atsiradimo dienų prie mušamųjų „Jazz Borthers“ vairo sėdi išraiškingas ir Lietuvos muzikos padangėse įvairiuose amplua pažįstamas Arvydas Joffė. Tai vienas įdomiausių Lietuvos būgnininkų, pasižymintis nepaprasta energija, subtiliu ir harmoningu akustinių bei elektroninių mušamųjų derinimu, papildomu ir savitu vokalu. Jis puikus ir ansambliuose, ir įsimintinose solinėse programose, kurias rengia nuo 1992-ųjų.

Mušamųjų instrumentų meistras Lietuvos muzikos padangėje karjerą pradėjęs su pirmosiomis Lietuvos roko grupėmis, džiazą muzikantas groja nuo 1976 m. Jis neslepia, jog per visą buvimą grupėje nuolat plėtėsi ir keitėsi požiūris ne tik į džiazą, bet ir pačią muziką. Muzikantas teigia, jog ir Lietuvos klausytojai per šiuos metus pasikeitę. Šiandien jie ieško dar daugiau naujovių, nori būti nustebinti, sužavėti nuo scenos skleidžiamos energijos.

Arvydas Joffė muzikavo su dauguma ryškiausių Lietuvos džiazo meistrų. Visą šį laikotarpį nuolat bandant save, muzikantas grojo įvairius muzikos stilius, o kartu atrado save ir džiaze. Kaip pavyko išlikti tokiam energingam įvairiuose stiliuose? „Tam reikėjo tiesiog dirbti. Tuomet dirbti. Ir dar šiek tiek dirbti. Mušamieji nėra išskirtinis instrumentas, jis yra toks pat, kaip ir kiti muzikos instrumentai, kuriais grojama. Tik žmogaus požiūris gali būti išskirtinis. Man paprasčiausiai labai patinka groti mušamaisiais. Jeigu būtų nutikę taip, kad gročiau smuiku, neabejoju, gročiau taip pat energingai ir vis tiek išreikščiau save“, – pasakoja A.Joffė.

arvydas joffe, ars libera international, jazz brothers

Arvydas Joffė / Organizatorių archyvo nuotr.

Yra tekę groti virtuvės lėkštėmis

O per visus šiuos metus muzikuojant, pasirodo, nemažai ir linksmų nutikimų yra nutikę. „Vienas iš linksmesnių nutikimų buvo atvejis, kai kartą buvau pakviestas groti laive kartu su V.Čekasino grupe. Atvykus pamačiau, jog nėra mušamųjų įrangos: nei lėkščių, nei būgnų. Bet man tai buvo ne kliūtis. Iš virtuvės koncertui pasiskolinau įvairių geležinių ir kitokių puodų, keletą dangčių ir lėkščių. Su tokiais instrumentais ir atgrojau visą koncertą. Tiesa, pasirodymas išėjo gana konceptualus, bet labai patiko ir publikai ir pačiam V.Čkasinui“, – su šypsena prisimena A.Joffė.

Paklaustas, ar kada nors galvojo, jog galėtų save realizuoti kitur, A.Joffė purto galvą. Nuo vaikystės sako pamilęs muziką ir niekuomet negalvojęs visko mesti ir keisti gyvenimą. Jis neslepia, kad per karjeros metus daug kartų keitėsi muzikos suvokimas, plėtėsi požiūris iš žvilgsnis, bet klausytojas jam visuomet liko svarbus. Nors dažnai mėgstama sakyti, jog džiazas Lietuvoje dar nėra toks mylimas kaip kitose šalyse, A.Joffė sako klausytojų neskirstantis. „Klausytojas, kad ir kurioje šalyje jis bebūtų, visuomet yra žmogus. Tai svarbiausia. Žmogus ir Lietuvoje ir Afrikoje yra toks pats žmogus“, – teigia muzikantas.

A.Joffė kviečia visus savo klausytojus apsilankyti artimiausiame „Jazz Brothers“ koncerte. Jis užtikrina, jog tą vakarą scenoje skambės genealiai parašyta muzika, kurią kūrė kompozitorius A.Chalikovas. Taigi pasimatyme su džiazu laukia ne tik nauja „Jazz Brothers“ sudėtis, bet ir žmones jungianti muzika.
Pirmasis „Jazz Brothers“ pasirodymas jau sausio 20 d. suskambės Vilniaus muzikiniame teatre „New York“. Naujausias „Jazz Brothers“ variantas itin spalvingas ir dvelkiantis meistriškumu. Šiuo metu drauge su Artūru Chalikovu ansamblyje muzikuoja Rimantas Brazaitis (saksofonas), Arvydas Joffė (mušamieji), Raimundas Dauginas (klavišiniai) ir Ugnius Butkus (bosinė gitara).

Klausytojų jau pamėgto koncerto bilietai tirpsta kasdien, tad organizatoriai kviečia bilietais pasirūpinti iš ankto. Juos įsigyti galima BILIETAI.LT: http://www.bilietai.lt/lt/event/27724

Ši informacija yra portalo vilniausžinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į vilniausžinios.lt. Parašykite mums adresu info@medijos.lt

 

Taip pat skaitykite: