Organizatorių archyvo nuotr.

Gydanti, o gal net stebuklinga muzika. Matyt taip būtų galima apibūdinti džiazą. Tokią muziką Lietuvos meno gerbėjams pristato įspūdingas žinomų Lietuvos džiazo atlikėjų profesionalų kolektyvas „Jazz Brothers“, kurį šiemet klausytojams atgaivino prodiusavimo kompanija „ARS Libera International“. Pirmasis grupės pasirodymas džiazuoti klausytojus pakvies jau sausio 20 d. Vilniaus muzikiniame teatre „New York“.

Šis ansamblis – tai ilgametė patirtis įvairiose muzikos sferose, apjungta į vieną savitą, išskirtinį muzikavimą, mielą išlavintai ausiai ir tikrojo meno pasiilgusiai sielai. Fusion stilių primenanti muzika –  lengvas, pagavus, labai azartiškas ir temperamentingas, todėl labai mėgstamas klausytojų ir ilgam paliekantis širdyje romantišką nuotaiką muzikavimas. O ką kalbėti apie puikius džiazo atlikėjus, kurie svaiginamai įsuka publiką į improvizacijų gelmes.

“Jazz Brothers“ kvintetą 2001 m. subūrė žymus gitaristas ir kompozitorius Artūras Chalikovas. Tai kolektyvas, apvažiavęs ir pozityviomis emocijomis bei įtaigiu muzikavimu džiuginęs visos Lietuvos džiazo mėgėjus. Artėjant pirmiesiems grupės pasirodymams, jos meno vadovas sutiko pasidalyti keliomis mintimis apie „Jazz Brothers“ istoriją ir naujausius planus“

Šiemet į sceną grįžta Jūsų ilgametis projektas – “Jazz Brothers”. Kuo jis išskirtinis?

– Pirmiausia, tai „Jazz Brothers“ išsiskiria kaip grupė, kuri atlieka daugiausiai Fusion stiliaus kūrinius. Tai mūsų vizitinė kortelė ir mūsų arkliukas. Kitas išskirtinumas – grupė groja vieno žmogaus kompozicijas. Tai mano kurti kūriniai. Tačiau svarbiausias grupės išskirtinumas – didžiulė, tik muzikantams suvokiama meilė pačiai muzikai ir išskirtinai džiazui ir Fusion Tai meilei netrukdo skirtingas muzikantų amžius ar skirtingos patirtys, nes atvirkščiai – noras prisiliesti iš dar arčiau ir būti tokio atlikimo dalimi mus visus ne skiria, o vienija. Manau, kad mus vienija ne nauda ar garbės troškimas, o tikras jausmas. Džiugu, kad grupėje yra tokia draugystė, kuri šiemet vėl atgija ne tik už scenos ribų, bet ir joje. Tuo džiaugiamės ir dėkojame projekto organizatoriams – prodiusavimo kompanijai „Ars Libera International“.

Grupė ilgą laiką keičiasi ir jos sandara vis kita, bet vardas gerai žinomas ir pamėgtas. Kaip pavyksta nenuvilti klausytojų ir juos išlaikyti?

– Grupės branduolys tarsi ir nesikeitė, tačiau prie jo vis prisijungdavo nauji muzikantai, tarsi šiokie tokie dubleriai, o teisingiau būtų pasakyti – dar kiti broliai. Tai tarsi kelios grupės sudėtys. Gali skambėti kiek keistai, tačiau muzikos pasaulyje tai ne naujiena. Neseniai teko groti su grupe „Green Band“, kurie taip pat turi kelias sudėtis. Panašių pavyzdžių yra ir pasaulinio garso grupių istorijose. Tad ir pas mus vis tų brolių būdavo ir džiugu, kad visuomet buvo noro bei galimybių juos priimti.

Grupės istorija rodo, kad Lietuvoje priimtinas toks muzikos stilius. Visi dėl to labai džiaugiamės, nes muzikantui visuomet labai svarbu ne tik dalyvauti musikos atlikime, bet ir žinoti, kad tas atlikimas kažkam įdomus, paliečiantis klausytojus kažkur jų viduje. Kartais sakome, jog savo klausytojus išlaikome ne mes, o toks likimo atsitiktinumas ir sutapimas, jog į mūsų koncertus ateina būtent tie žmonės, kurie mėgsta tokią pačią muziką, kaip ir mes (šypsosi).

Pats “Jazz Brothers” pavadinimas simbolizuoja, jog džiazas jungia žmones?

– Nėra jokių abejonių, kad ne tik džiazas, bet ir visa muzika jungia žmonės. Jau didžiausi senovės mąstytojai pastebėjo, jog dažniausiai žmonės mėgsta vienus ar kitus dalykus tiesiog dėl jų būtybės, dėl to, koks tas dalykas yra ir dėl to, kad jis apskritai egzistuoja. Matyt, muzika yra kažkas tokio. Meilė muzikai atsiranda ne dėl naudos ar kažkokių tikslų, o vien dėl to, kad ji yra. Tokia nepakartojama, neapčiuopiama, kartais sunkiai paaiškinama, tačiau nepaliekanti abejingų. Kai muzikantus jungia tokia meilė muzikai, kai nėra užslėptų tikslų ar naudos ieškojimo, tuomet ir atsiranda tas ryšys. Tokia meilė ir suvienijo džiazo brolius, kurie iki šios dienos liko vieningi, vienas kitą suprantantys ir siekiantys aukščiausios džiazo kokybės.

Papasakokite skaitytojams apie savo artimiausius planus. Ko jiems dar tikėis ir laukti iš pamėgto muzikanto?

– Ilgą laiką dirbau tarsi vienas ir jaučiau, jog man labai trūksta organizacinės pagalbos. Dabar, pradėjus dirbti su prodiusavimo kompanija „Ars Libera International“ ir padedant puikiam jos vadovui Gintarui Kamsiukui, galiu drąsiai planuoti tolimesnę veiklą. Kokia ji? Galiu tik atskleisti, jog norisi skleisti muziką ir meilę jai ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Artėjant metų pabaigai, galiu pasidžiaugti, jog esu puikių muzikantų ir profesionalų tarpe, su kuriais tikria negėda ne tik kaimyninėms šalims, bet ir plačiajam pasualiui atstovauti vilnių ir visą Lietuvą.

Pirmasis „Jazz Brothers“ pasirodymas jau sausio 20 d. suskambės Vilniaus muzikiniame teatre „New York“. Naujausias „Jazz Brothers“ variantas itin spalvingas ir dvelkiantis meistriškumu. Šiuo metu drauge su Artūru Chalikovu ansamblyje muzikuoja Rimantas Brazaitis (saksofonas), Arvydas Joffė (mušamieji), Raimundas Dauginas (klavišiniai) ir Ugnius Butkus (bosinė gitara).

Klausytojų jau pamėgto koncerto bileitai tirpsta kasdien, tad organizatoriai kviečia bilietais pasirūpinti iš ankto. Juos įsigyti galima BILIETAI.LT: http://www.bilietai.lt/lt/event/27724

Ši informacija yra portalo vilniausžinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į vilniausžinios.lt. Parašykite mums adresu info@medijos.lt

 

Taip pat skaitykite: