Pexels.com archyvo nuotr.

Jeigu įsigijote naują butą, kotedžą, namą, loftą/studiją, sodybą ar kitokio tipo būstą, o gal ruošiatės tai daryti, tikriausiai svarbiausias akcentas yra kuo greičiau paruošti šią vietą gyvenimui arba nuomai. Tiesa, jeigu tai pirmasis jūsų būstas arba pirmoji pirkta nuosavybė, tikriausiai kyla daug klausimų, ypač vietose, kurios susiję su būsto paruošimu gyvenimui ir nuomai. Mes šį straipsnį paruošėme tam, kad tiems, kurie nori viską susitvarkyti efektyviai ir paprastai, būtų lengva paruošti naują būstą gyvenimui ir/arba nuomai. Tad nuo ko pradėti?

Nepamirškite įvesti visų sistemų

Ypač, jeigu ruošiatės nuomoti, negalite siūlyti gyventi bute ar name, kuriame nėra dujų, šildymo, elektros, vandens, o taip pat ir interneto. Be televizijos kai kurie žmonės dar išsiverčia, tačiau interneto nebuvimas jau yra didžiulė problema. Kada gyvenate patys, galite įsikelti kiek anksčiau ir per porą dienų viską susitvarkyti, paslaugas užsisakyti, tačiau svetimą žmogų ten pakviesti ir dar už neužbaigtą būsto paruošimą imti pinigus yra neetiška. Labai svarbu pasirūpinti tuo, kad name būtų visi patogumai. 

Vandens šildytuvas – didžiulis privalumas

Vadinamieji boileriai yra būtini, kad nėra centrinio šildymo, tačiau visada rekomenduojame, esant galimybei rinktis autonominį (reguliuojamą) šildymą. Taip jūs ne tik atsiribojate nuo karšto vandens „užsukimų“, kurie mieste gali atsitikti, bet ir galite patys pasirinkti, kada praustis, plauti indus ir taip toliau. Šis prietaisas yra didelis komforto privalumas, bet kuriuose namuose. 

Apsauginė signalizacija bei priešgaisrinė sauga

Šios dvi sistemos yra labai naudingos, nes nelaimės atveju padeda apsaugoti jūsų turtą. Įsirengti dūmų detektorių yra būtina, o apsauginė signalizacija galbūt padės apsisaugoti nuo nuostolių.

Virtuvėje turi būti pakankamas vėdinimas, ventiliacija

Kadangi virtuvėje nuolat tvyro garai, sklinda karštis, taškosi riebalai, vanduo ir tikriausiai muilas nuo indų plovimo, šiame kambaryje būtinas geras vėdinimas ir ventiliacija. Pasirūpinkite, kad oras tame kambaryje būtų ištraukiamas ir cirkuliuotų, nes kitaip labai greitai pastebėsite, kad sienos ir paviršiai blunka, apsineša sunkiai nuvalomomis dėmėmis bei dėvisi. 

Ieškokite būdų sumažinti ir optimizuoti komunalines išlaidas

Išmanaus šildymo bei apšvietimo sprendimai yra šios kategorijos sąrašo viršuje. Kada kalbama apie komunalines išlaidas, svarbu ne galia, o efektyvumas ir optimizavimas. Kuo jūsų būstas yra labiau energetiškai efektyvus, tuo labiau galite sumažinti komunalines išlaidas. Įsivaizduokite, jeigu per mėnesį sutaupote 15 eurų, per metus jau pavyksta sutaupyti 180, o per dešimtmetį tai yra tikrai solidi suma.

Nupirkite visus reikiamus baldus

Šis punktas galbūt svarbesnis tuo atveju, kada būstą ruošiatės nuomoti ar parduoti, nes patys baldus visada galite įsigyti. Prieš perleisdami būsto raktus įsitikinkite, kad namie yra pakankamas stalų, kėdžių, sofų, fotelių bei krėslų skaičius. 

Nepamirškite to, kad gali atvykti svečių

Būtinai reikia bent vienos papildomos sofos ir/ar lovos, ant kurios galėtų numigti atvykę svečiai. Tai nėra perdėtas privalumas, tai yra būtinas patogumas, kuris leis komfortiškiau jaustis tada, kai atvyksta svečiai. 

Paruoškite visus reikalingus įrankius aplinkos priežiūrai

Jeigu tai namas arba kotedžas, reiktų nepamiršti to, kad būtina prižiūrėti aplinką. Žoliapjovė, trimeris, sodo žirklės, trąšos, chloras baseinui bei kitos medžiagos turėtų būti parūpintos tiek jums, tiek nuomininkams.

Užsakymo Nr. KMC200074

Ši informacija yra portalo vilniausžinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į vilniausžinios.lt. Parašykite mums adresu info@medijos.lt

 

Taip pat skaitykite: