Kamerūno socialinių tinklų tinklų žvaigždė Shakiro

Socialinių tinklų žvaigždė Shakiro buvo įkalinta už tai, ką žmogaus teisių grupė vadina augančiu seksualinių mažumų ir translyčių asmenų kriminalizavimu Kamerūne.

Kamerūno teismas dvi translytes moteris nuteisė kalėti penkis metus už „homoseksualų elgesį“, kai jos buvo suimtos dėl drabužių, kuriuos dėvėjo restorane, sakė nuteistųjų advokatai.

Vietinė socialinių tinklų žvaigždė, žinoma kaip Shakiro, kurios tikrasis vardas yra Loic Njeukam ir Patricia, kurios tikrasis vardas Roland Mouthe, buvos suimtos vasario 8 d. Žmogaus teisių aktyvistai sakė, kad jų sulaikymas yra augančio seksualinių mažumų ir translyčių asmenų kriminalizavimo dalis Kamerūne.

Abiems paskirta didžiausia galima bausmė – 5 metai kalėjime ir 200 tūkst. Kamerūno frankų (305 €) bauda, „Reuters“ sakė jų advokatai. Be kaltinimų už „homoseksualų elgesį“, joms pripažinti kaltinimai už nepadorų elgesį viešumoje bei atsisakymą atskleisti savo tapatybę.

Tai politinis sprendimas“, – sakė Alice Nkom, viena iš advokatų, kuri prižadėjo apskųsti teismo nuosprendį. „Yaounde [centrinė vyriausybė] pasakė, kad šie žmonės negali skleisti homoseksualumo Kamerūne.“

Vyriausybės atstovas spaudai nenorėjo pakomentuoti šio pasakymo.

Kamerūnas yra viena iš daugiau kaip 30 Afrikos valstybių, kuriose tos pačios lyties santykiai yra draudžiami. Valstybės teismai ir anksčiau yra nuteisę žmones daugiau nei vieneriems metams kalėjime už homoseksualų elgesį.

Praėjusį mėnesį, Žmogaus teisių stebėtojas sakė, kad Shakiro ir Patricios areštai sukėlė įtarimų dėl „padažnėjusių policijos veiksmų“ prieš seksualines mažumas.

Nuo 2020 m. gegužės, per ŽIV ir AIDS organizacijų reidus buvo sulaikyti 53 žmonės. Kai kurie jų buvo sumušti, dar kitiems priverstinai atlikti „analiniai tyrimai“, kad būtų patvirtinti kaltinimai homoseksualumu, sakė žmogaus teisių grupė.

Ši informacija yra portalo vilniausžinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į vilniausžinios.lt. Parašykite mums adresu info@medijos.lt

 

Taip pat skaitykite: