Organizatorių archyvo nuotr.

Turint kačiuką visada norima jam visko ko geriausio, todėl ne išimtis yra ir jo sveikata. Prie puikios sveikatos prisideda ne tik kailiuko šukavimas, maudymas, tinkama mityba, bet ir burnos higiena. Kačių dantų ir burnos ligos pasireiškia nemaloniu kvapu iš burnos, kuris vėliau pereina į įvairius uždegimus, infekcijas bei dantų kritimus.

Kokie simptomai lemia dantenų uždegimą? 

Burnos higiena yra visiškai paprasta procedūra, tačiau jos apleidimas gali sukelti itin nemalonių pasekmių. Norint, kad jūsų katė turėtų tvarkingus dantis ir dantenas, svarbu jau nuo pat mažumės pratinti prie jų švaros. Geriausias būdas yra dantų šepetėlis ir pasta, kuris palaiko nuolatinę švarą bei sveikatą jūsų katės burnoje.
Žinoma, nutinka atveju, kai yra pamirštama pasirūpinti katės burnos higiena. Tokiais atvejais atsiranda daugybe problemų, o viena iš jų yra paraudusios dantenos. Šiai ligai paūmėjus atsiranda skausmingos erozijos, kurios reiškia žandikaulio nykimą ir dantų iškritimą.

Priežastys lemiančios dantenų uždegimą:

  • nemalonus kvapas iš katės burnos
  • per didelis seilių išskyrimas
  • didesnis vandens gėrimas nei anksčiau
  • nenoras valgyti
  • burnos ertmėje matomas kraujavimas

Pastebėjus bent vieną iš šių simptomų, būtina kreiptis į veterinarą!

Kaip katėms yra gydomas dantenų uždegimas?

Jeigu nutiko taip, kad jūsų katei pasireiškė dantenų uždegimas, jai nedelsiant yra skiriamas gydymas. Pirmiausiai yra nustatoma priežastis, kodėl jūsų kačiukui galėjo atsirasti šis uždegimas, todėl vizite pas veterinarą jūs esate apklausiamas apie katės priežiūrą, vizualiai apžiūrima katės burna bei padaroma rentgeno nuotrauka. Veterinaras gali paskirti ir kraujo tyrimus, jeigu manys, kad dantenų uždegimas galėjo kilti ne iš blogos burnos higienos priežiūros. 

Jeigu buvo išsiaiškinta, kad dantų akmenys sukėlė uždegimą, tuomet jie yra pašalinami. Dažniausiai šis šalinimas vyksta šveitiklio pagalba, bet jeigu liga yra paūmėjusi gali tekti pašalinti nesveikus dantis arba išvalyti dantenose esančius abscesus. Po dantų išrovimo, jūsų katei skiriamas antibiotikų kursas, priešuždegiminiai ir skausmą malšinantys vaistai. 

Na, o jeigu nuspręsta, kad dantenų uždegimą sukėlė kitos ligos, tuomet skiriami vaistai, kurie stiprina katės imuninę sistemą bei palengvina ištverti skausmą.

Kokios ligos gali atsirasti nesirūpinant katės burnos higiena?

Dažniausiai ligos susijusios su kačių burnos higiena gali atsirasti jau vyresniame amžiuje. Bet atsiranda atvejų, kai katė sulaukus vos 3 metų jau turi problemų su dantimis ir dantenomis, todėl kuo anksčiau pradėsite rūpintis kačių burnos higiena, tuo lengviau bus jai augant.
Nesirūpinimas savo katės burnos higiena gali sukelti tokias ligas, kaip:

  • burnos gleivinės uždegimą
  • dantenų uždegimą
  • danties šaknies uždegimą
  • danties audinių uždegimą
  • žandikaulio deformaciją ir nykimą (ši liga sukelia dantų iškritimą)

Tam, kad sumažinti šių ligų atsiradimą, rūpinkitės savo kačių dantims. Laiminga katė lygu laimingas šeimininkas.

Užsakymo Nr. KMC210116

Ši informacija yra portalo vilniausžinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į vilniausžinios.lt. Parašykite mums adresu info@medijos.lt

 

Taip pat skaitykite: