Kim Jong Unas EPA-ELTA nuotr.

Vis augant kultūrinei Pietų Korėjos įtakai, 37 m. Šiaurės Korėjos lyderis įvedė griežtesnes bausmes piliečiams, sugautiems už „ydingos“ Korėjos popmuzikos klausymąsi.

Apie slaptą, prieš Korėjos popmuziką nukreiptą kampaniją sužinota iš vidinių Š. Korėjos dokumentų, kurie buvo nutekinti. Vėliau šiuos faktus viešai paskelbė Pietų Korėjos įstatymų leidėjai.

Neseniai sulysęs diktatorius pietų kultūrinį importą vadina „grėsmingu vėžiu“, o Šiaurės Korėjos jaunimo „aprangą, šukuosenas, kalbas, elgesį“ tarsi prilygina 1984 m. filmui „Pamišę dėl šokių“ (Footloose), tik su kur kas tamsesniu prieskoniu.

Akivaizdžiai kurdamas savo „atšaukimo“ kultūros atšaką, dar gruodį Kim Jong Unas pristatė naujus įstatymus, kuriuose sakoma, jog bet kuris pagautas žiūrintis ar platinantis Pietų Korėjos turinį, turės atlikti iki 15 m. laisvės atėmimo bausmę darbo stovykloje. Seniau įvesta bausmė populiarių grupių, tokių kaip „BTS“, gerbėjams buvo 5 metai.

Anot nutekintų dokumentų, Korėjos popmuzikos kontrabandininkams gresia mirties bausmė, o pagautiems už dainavimą, kalbėjimą ar rašymą „Pietų Korėjos stiliumi“ gresia iki 2 m. bausmė darbo stovykloje.

Šių metų gegužę, šaudymo kuopa nužudė pilietį, kuris nelegaliai platino Pietų Korėjos muziką ir kitą pramoginį turinį.

Pramoginis Pietų Korėjos turinys jau ilgą laiką nelegaliai gabenamas per Šiaurės Korėjos pasienį iš Kinijos – iš pradžių kasetėmis, o dabar USB laikmenose. Pastaraisiais mėnesiais atsiskyrusios valstybės lyderis sugriežtino antikapitalistinę retoriką, kadangi pastebėjo, jog jo tautai vis labiau patinka Pietų Korėjos kultūra.

Vasarį, valstybės provincijoms, miestams ir regionams Kim Jong Unas įsakė kovoti su sparčiai augančia kapitalistine įtaka.

Š. Korėjos žiniasklaida netgi perspėjo, kad populiarusis muzikos žanras gali priversti tautą „sutrupėti, kaip seną sieną“, jei kažkas bus nepadaryta.

Išties, Korėjos popmuzikos draudimas įvestas visai netinkamu griežtam režimui laiku. Įsigaliojusi COVID-19 izoliacija neigiamai atsiliepė ekonomikai, kurią ir taip dešimtmečiais vystė netinkamai bei blogą įtaką padarė JAV įvestos sankcijos dėl šalies lyderio branduolinių ginklų programos.

Ekspertų žiniomis, labiau tikėtina, kad Š. Korėjos jaunimas neramumų įkarštyje įsisavins kitą kultūrą ir mes iššūkį diktatoriaus valdžiai.

Kim Jong Unui kultūrinis įsiveržimas iš Pietų Korėjos peržengė tolerancijos ribas“, – sakė Japonijos internetinės svetainės „Asia Press International“, kuri praneša žinias apie Šiaurės Korėją, vyriausiasis redaktorius Jiro Ishimaru. „Jei su tuo nieko nebus daroma, jis bijo, kad jo tauta pradės galvoti apie Šiaurės Korėjos pakeitimą Pietų Korėja.“

Jaunoji Šiaurės Korėjos karta, kuri užaugo per 1990-ųjų badą, yra ypatingai nepatiklūs dėl valstybės, kuri savo tautos akyse seniai stengiasi Pietų Korėjąvaizduoti pragaro skyle. Žiūrėdami nelegaliai atgabentą korėjietišką turinį, jie suprato, kad kol jie badauja, broliai iš pietų dietos pagalba bando numesti nepageidaujamus kilogramus.

Problema nėra tik Korėjos popmuzikos klausymasis. Neseniai Šiaurės Korėjos piliečių kasdieniuose pokalbiuose atsirado korėjietiškas slengas. Moterys itin dažnai pradėjo savo vaikinus vadinti „oppa“ (Pietų Korėjos dramų išpopuliarintas žodis), kas išvertus reiškia „brangusis“, o ne valstybės pripažįstamu žodžiu „draugas“.

Įslaptintuose dokumentuose rašoma, kad tam, jog panaikintų šį „ydingą“ fenomeną, valstybės pareigūnams buvo įsakyta atlikti kratą kompiuteriuose, susirašinėjimuose bei užrašų knygelėse, kad aptiktų nelegalų turinį, už kurio vartojimą žmonės gali būti tremiami iš miestų.

Tačiau, gali būti per vėlu pažaboti šią tendenciją. Pranešama apie Pietų Korėjos įvykdytą tyrimą, kuriame dalyvavo 116 pabėgėlių iš Šiaurės Korėjos. Nustatyta, kad beveik pusė jų mėgavosi pietų kuriamu turiniu būnant Šiaurės Korėjoje.

Šiaurės Korėjos jaunimas mano, kad jie už nieką neskolingi Kim Jong Unui“, – sakė pabėgėlis iš Šiaurės Korėjos Jung Gwang Ilas, kuris nelegaliai gabendavo Korėjos popmuziką į savo buvusią gimtinę. „Jis turi dar kartą įtvirtinti savo ideologinį valdymą dėl jaunų žmonių, jei nenori prarasti pamatų savo šeimos dinastijos valdymui ateityje.

Tai ne pirmas kartas, kuomet diktatorius uždraudė, taip vadinamas, antisocialistines tendencijas.

Šių metų balandį, tam, kad nutrauktų „amoralios“ Vakarų mados tendencijas, Kim Jong Unas uždraudė „mullet“ šukuosenas ir aptemptus džinsus.

Taip pat skaitykite: