Kinessa Johnson

„VET PAW“ (Veterans Empowered To Protect African Wildlife) – tai išėjusių į pensiją, Amerikos kariuomenės veteranų grupė, kuri stengiasi išgelbėti Afrikoje sparčiai nykstančią laukinę gamtą. Jų misija, sustabdyti brakonierius, kurių nesibaigiantis žiaurumas, baigia išnaikinti daugelį nykstančių rūšių. Afrika, tai namai, kuriuose gyvena gausybė gražiausių ir įvairiausių gyvūnų rūšių. Ne paslaptis, kad mados kūrėjų, menininkų ir kolekcininkų taip geidžiama oda, kailiai, kaulai neatsiranda iš niekur, tai gyvo organizmo dalis, kurią norint gauti, reikia žudyti. Brakonieriams tai neatrodo nežmogiška ar brutalu, laikui bėgant šie žmonės labiau ir labiau naikina gamtos turtą, kurį skirta saugoti, o ne niokoti.

Brakonieriavimas, tai nelegali veikla, kuri kasmet išnaikina šimtus gyvūnų, kurie įrašyti į Raudonąją knygą ir ne tik, tam, kad uždirbtų ne mažas sumas pinigų ar patenkintų savus poreikius. Bėgant metams, visiškai nenuostabu, jei pasaulyje neliks tokių gyvūnų, kaip: liūtai, raganosiai, drambliai ar kitokių rūšių gyvūnai. Jei pasaulio gyventojai, nepradės skirti daugiau dėmesio ir pajamų tam, kad brakonieriavimas būtų stabdomas, žemės planeta gali labai stipriai nukentėti, nuo nesibaigiančio žmonių godumo, kai praras gyvūnijos ir augalijos įvairovę. Kaip pavyzdys būtų, Afrikos gyvūnijos ir augalijos fondo (angl. African Wildlife Foundation) žiniomis, juodųjų raganosių pasaulyje sumažėjo 97,6 proc. nuo 1960 metų.

„VET PAW“ nekomercinė organizacija, kuri atvyko į Afriką su kilnia misija, kad sustabdytų brakonierių žiaurumą, kol tai nesibaigė visiška katastrofa. Pagal Afrikos gyvūnijos ir augalijos fondą, dalis gyvūnų, kurie šiuo metu gyvena Afrikoje, greitu metu gali išnykti, nes spartus naikinimas mažina rūšies skaičiaus kiekį ir, žinoma, jo didėjimą. Aktyvistai iš Jungtinių Amerijos Valstijų siekia tam padaryti galą. Išėję į pensiją kariuomenės veteranai, vyksta į Afriką tam, kad kovotų su brakonieriais, saugotų gamtą, vestų kovinio mokymo pamokas šalies gyventojams, išmokytų taiklaus šaudymo, lauko medicinos, ir kontržvalgybos, kad apsaugotų savo šalies biologinę įvairovę. Kaip teigia viena iš aktyvisčių, Kinesa Džonson (Kinessa Johnson): „mūsų ketinimai niekam nekenkia, mes tiesiog mokome parkų, miškų prižiūrėtojus, tokiu būdu jie gali sulaikyti ir kovoti su brakonieriais ir galų gale sutrukdyti brakonieriavimui.“

Pavojingos misijos, skirtos kovai su ginkluotais brakonieriais, aršūs gyvūnai ir nesibaigianti tarp jų kova, labiau skirta vyrams, kurie laikomi drąsesniais nei moterys, taip atrodytų daugumai, tačiau kariuomenės veteranei, kuri tarnavo Afganistane, Kinesai Džonson, tai nė motais. Prie „VET PEW“ geradarių kompanijos ji prisijungė visai neseniai todėl, kad labai myli gyvūnus ir nykstančių rūšių naikinimas ir galimybė juos išsaugoti, stipriai palietė jos širdį.

Jos išvaizda, kiek neįprasta moteriai, sportiškas ir visas nuklotas tatuiruotėmis kūnas, tikrai neprimena gležnos moters, kuri negalėtų už save, ar už kitą kovoti. Ši moteris drąsi, kupina ryžto ir vedina kilnios misijos, ankščiau dirbusi kariuomenėje ginklų instruktore ir mechanike, patraukė į Afriką, tam kad apsaugotų gyvūniją ir augaliją nuo neteisėto naikinimo. Kadangi Afrika patiria aukščiausias brakonieriavimo normas pasaulyje, tai turėjo didelę įtaką, šios moters prisijungimui prie „VET PAW“ komandos. Jos jėga, didelis noras ir per ketverius metus Afganistane sukaupti įgūdžiai, puikiai tinka gamtos apsaugai.

Kinessa1

ViralBru archyvo nuotr.

Kinesa 2015 metų kovo mėnesį, su „VET PAW“ komanda išvyko į Afriką, kad pradėtų naują misiją, kaip pati kovotoja teigė, „mes ketiname ten vykdyti antibrakonieriavimą, kovoti su blogais žmonėmis.“ Tik nuvykę, iškart ėmėsi darbo, kurio pasekmės pasimatė labai greitai, vien tik šios komandos buvimas gerina padėtį, nes brakonieriai žino apie juos ir stengiasi likti nepastebėtais, stabdo savo nelegalias veiklas. Kitas labai svarbus stimulas, kuris šią kompaniją skatina keisti Afrikoje nusistovėjusią tvarką, tai kad kiekviena, nužudyto gyvūno dalis parduodama ir už tai gaunamos pajamos skiriamos finansuoti karą ir terorizmą Afrikoje. Tai dar vienas didelis paskatinimas kovoti su brakonieriavimu, tam kad būtų stabdomas smurtas ir prieš žmones, ne tik prieš gyvūnus. Tačiau dar vienas, labai svarbus aspektas, supažindinti vietos gyventojus su brakonieriavimo padariniais, kurių galbūt jie nejaučia, skatinti suprasti, kad labai svarbu saugoti savo šalies gamtos turtus.

Kinesa yra kovotoja iš prigimties, tai įrodo 4 metai praleisti Afganistane ir didelis užsidegimas kovojant prieš brakonieriavimą. Tai akivaizdžiai yra jos dabartinis tikslas, kurį galima matyti apsilankius jos socialinių tinklų paskyrose, kuriose gausu gyvūnų fotografijų, jos nuotraukų, kuriose ji laiko šaunamąjį ginklą, įrašų, kuriuose skatinama prisidėti prie brakonierių stabdymo ir daug jos komandos vykdomų misijų fotografijų ir aprašymų. Šiuo metu socialiniame tinkle „Facebook“ ją seka daugiau nei 200 tūkstančių internautų ir tikrai ne tik dėl to, kad ji graži ir įdomi moteris, jos pasisakymai inernete taip pat užkuria diskusijas ir sulaukia daug dėmesio. Ši jauna moteris save vadina brakonierių medžiotoja ir visiškai nesibaimina to, ką daro. Jos socialinėse paskyrose galima rasti pasisakymų, kaip ji didžiuojasi savo vykdoma veikla, džiaugiasi moterimis Afrikoje, kurioms taip pat nebaisūs ginklai ir nusikaltėliai, kurios eina koja kojon kartu su vyrų gimine. Kinesa duoda atkirtį ją kritikuojantiems žmonėms, „aš privalau pasakyti, kad atrodo apgailėtina, matyti tiek daug kritikuojančių mano sugebėjimus, atsižvelgiant į mano lytį“ rašė ji, savo socialinėje paskyroje.

Taip pat skaitykite: