Pexels.com archyvo nuotr.

Ko gero, ne kartą esate girdėję apie tai, kokie svarbūs mūsų organizmui yra antioksidantai. Apie jų naudą ilgą laiką mums primena tiek gydytojai, tiek grožio specialistai, tiek įvairios reklaminės kampanijos. Tačiau, prieš vartojant vienus ar kitus papildus visuomet pirmiausia reikia išsiaiškinti kas tai yra ir ar to iš tiesų reikia jūsų organizmui.

Antioksidantus, o tarp jų ir kofermentą Q10, mūsų organizmas gali pasigaminti pats. Tačiau, žmogui senstant jo pagaminama vis mažiau ir mažiau, ir laikui bėgant šios medžiagos organizmui pradeda trūkti. Būtent kofermento Q10 trūkumas gali sąlygoti ląstelių pažeidimą ir cholesterolio kiekio kraujyje padidėjimą. Nors tai nėra baisu, jei propaguojate sveiką gyvenimo būdą ir rūpinatės savimi, tačiau vos tik atsiradus lėtinėms ligoms šio antioksidanto trūkumas gali ženkliai pabloginti bendrą savijautą.

Taigi, kofermento Q10 galima įsigyti bet kurioje fizinėje arba elektroninėje vaistinėje be gydytojo recepto. Dažniausiai medikai rekomenduoja jį pradėti gerti profilaktiškai su amžiumi. Taip pat, jis dažnai išrašomas ir tiems, kurie jau serga širdies ar kraujagyslių ligomis, turi padidintą cholesterolio kiekį kraujyje. Geriant maisto papildus, verta susireguliuoti ir savo mitybą. Kofermentas Q10 yra randamas skirtingose riebiose žuvyse, mėsoje, kepenėlėse. Visgi, svarbu prisiminti, kad vien tik iš maisto gaunamo kofermento Q10 jums gali nepakakti tam, kad atstatytumėte visas organizmo funkcijas ir pradėtumėte geriau jaustis.

Jei nusprendėte, kad norite vartoti kofermentą Q10 profilaktiškai arba tam, kad palengvintumėte tam tikrų ligų simptomus, pirmiausia reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju. Tai padarę, žinosite, kokį kiekį šio antioksidanto jums reikia suvartoti ir bus paprasčiau pasirinkti tinkamus papildus. Pavyzdžiui, jeigu sergate migrena ir norite palengvinti skausmus, vertėtų vartoti iki 800 mg per dieną nuo aštuonių iki dvylikos savaičių. Tuo tarpu, jei kovojate su aukštu kraujo spaudimu, jums pakaks gerti apie 150 mg keturias – dvidešimt keturias savaites. Raumenų skausmui mažinti pakanka vos 50 mg du kartus per dieną. Tam, kad atrastumėte jums optimaliausią variantą, reikėtų pasitarti su specialistu.

Užsakymo Nr. KMC220168

Ši informacija yra portalo vilniausžinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į vilniausžinios.lt. Parašykite mums adresu info@medijos.lt

 

Taip pat skaitykite: