Po pavadinimu „Coderch&Malavia“ slepiasi ispanų menininkų duetas Joan Coderch ir Javier Malavi, kuriantis pribloškiančias skulptūras.

Nemažai žmonių mano, kad menininkai dirba vieni, tačiau du skulptoriai pasauliui rodo, kad mene, kaip ir kitose srityse, taip pat svarbu turėti partnerį. Joan Coderch gimė 1959 metais, o Javier Malavi 1970 metais. Skulptoriai susipažino kartu dirbdami „Porcelanas Lladro“. 2015 metais kartu įkūrė studiją „Coderch&Malavia“ Ispanijoje, Valensijoje. Abu teigia, kad darbas kartu įmanomas tik tada, kai partneriai vienas kitu pasitiki, palieka savo ego nuošalyje tam, kad kūrybinis procesas vyktų sklandžiai, pasiektų norimą rezultatą ir partneriai jaustųsi lygiaverčiai.

„Coderch&Malavia“ atsirado dėl bendrų menininkų interesų. Tiek Joan Coderch, tiek Javier Malavi domisi žmogumi, jo kūno judesiais, pozicija, todėl, atradę bendrų interesų, ėmėsi darbo drauge. Jų kūriniai perteikia žmogaus kūno judesius, emocijas. Skulptūros realistiškos, išlietos iš bronzos, o vėliau pagyvinamos spalvomis. Kūrybai autoriai įkvėpimo ieško literatūroje, poezijoje, teatre, kine, fotografijoje, šokyje, ypač balete. Duetas žavisi klasikais skulptoriais tokiais kaip prancūzų skulptorius Augustas Rodenas.

Norėdami išgauti realistiškas, anatomiškai taisyklingas ir emocijas sukeliančias skulptūras, Joan Coderh ir Javier Malavi turi įdėti daug pastangų ir kruopštaus darbo. Visų pirma, dailininkai piešia trimačius eskizus. Eskizams pozuoja gyvi žmonės, taip pasiekiamas geresnis rezultatas, eskizas ir nupiešta figūra atrodo realistiškesni. Ištobulinus, nupiešus tinkamus eskizus, skulptūra modeliuojama iš molio. Ir tik tada skulptūros išliejamos iš bronzos, o vėliau ir praturtinamos įvairiomis spalvomis, kurios suteikia skulptūroms gyvybės ir tikrumo, paryškina svarbias detales.

Menininkų dueto kūrybinius sugebėjimus pastebėjo ir teigiamai įvertino visuomenė. „Coderch&Malavia“ studija žinoma Europos šalyse, Azijoje, Amerikoje, o darbai priklauso privačioms kolekcijoms. Skulptūros eksponuotos daugelyje Prancūzijos vietų, Amerikoje, Meksikoje, Italijoje ir net Graikijoje. 2018 metais vyko individuali „Coderch&Malavia“ kūrinių paroda Amsterdame galerijoje „Mokum“. 2019 metų rugsėjį dalyvavo Berlyno „Urban Nation“ bienalėje su kūriniu „Learning to Fly“.

Menininkai dalyvauja ir įvairiuose konkursuose, kuriuose taip pat nelieka nepastebėti. Vienas iš tokių vyko 2018 metais. Joan Coderh ir Javier Malavi laimėjo „TIAC“ meno apdovanojimą, kurį pelnė jų sukurta skulptūra „The Tissue of Time“. Kūrinys „The Tissue of Time“ atspindi jų pačių mito apie Penelopę viziją. Penelopė vaizduojama laukianti Ulisso atvykimo.

Dviejų menininkų įkurta „Coderch&Malavia“ studija siunčia pasauliui žinutę koks žmogaus kūnas gali būti įdomus, išraiškingas, verčia meno mylėtojus žmogaus kūną pamatytis ir suprasti kaip meno kūrinį. Be to, tai įrodymas, kad menas neprivalo būti tik vieno individo darbas, šedevrai gimsta ir bendradarbiaujant su kitais bendraminčiais.

Taip pat skaitykite: