Petronel Nujevud rūpinasi laukiniais gyvūnais

Raganosių prieglauda, įsikūrusi netoli Krugerio nacionalinio parko, rūpinasi brakonierių sužalotais raganosiais. Deja, bet mačetėmis ginkluotų medžiotojų išpuoliams nesimato galo.

Prieglaudos vadovė ir buvusi eigulė, Petronel Nujevud, teigia, kad „brakonieriai dažniausiai kėsinasi į raganosių ragus, todėl mes visais įmanomais būdais bandome juos sustabdyti.“ Pietų Afrikos regionuose manoma, kad raganosio ragas turi ypatingų gydomųjų galių ir suteikia tam tikrą statusą. Atsižvelgiant į svorio ir kainos santykį, ragai yra kur kas brangesni už kokainą, todėl kai kurie brakonieriai bet kokia kaina stengiasi juos pasisavinti.

Jei anksčiau žmonės medžiodavo nykstančias gyvūnų rūšis tam, kad prasimaitintų, šiais laikais tai labiau primena prekybą žmonėmis, ar narkotikų gabenimą. Tai multimilijoninė rinka, kurią valdo organizuoto nusikalstamumo grupuotės.

Išnykus raganosiams, drambliams ir tigrams, Afrikos ekosistema patirtų milžinišką disbalansą, keliantį pavojų ne tik florai ir faunai, bet ir vietos gyventojams.

Neseniai pasirodžiusioje Kerės Deivid dokumentikoje „Breaking Their Silence: Women on the Frontline of the Poaching War”, vaizduojama tokių moterų, kaip Nujevud, dvikova prieš brakonierystę. Tik atvykusi į Afriką režisierė suprato tikruosius gamtosaugininkių mastus. Moterys prisideda pačiose įvairiausiose srityse – nuo parko prižiūrėtojų ir aplinkosaugininkių, iki veterinarių ir teisininkių.

Raganosiai

Anot eigulių vadovės, Rabijos Havos: „Moterys puikiai vykdo savo pareigas, bet nesinori jų siųsti į pavojingesnes apylinkes.“ Nors Zimbabvė turi ginkluotų eigulių pajėgas, Rabija mano, kad Kenijoje kažko panašaus nepavyktų įgyvendinti: „Mūsų moterys stiprios, bet reikia susitaikyti su tuo, kad nesam pajėgios visose srityse. Manau, kad tai mus labiausiai ir motyvuoja.“

Eigulės susiduria ne tik su ginkluotais brakonieriais, bet ir su korumpuota valdžia, bei pareigūnais. Visoje Afrikoje turtingesni brakonieriai papirkinėja ne tik policininkus, bet ir teisėjus, pasieniečius, politikus, bei vietos valdininkus.

Anot Nujevud: „Labiausiai rankos nusvyra dėl korupcijos. Atiduodi visą save, bet situacija negerėja. Dėl kiekvieno sužaloto jauniklio kalta sistema. Nuo nykstančių gyvūnų veiklos priklauso tolimesnis ekosistemos likimas. Jei, pavyzdžiui, dramblys nuverčia medį, tai padeda vabzdžiams, antilopėms ir mažesniems gyvūnams prasimaitinti – gyvybės ratas sukasi ir mažesnė ekosistema turi šansą išgyventi.“

Taip pat skaitykite: