Indiškas maistas jau nuo seno vilioja pačiais įvairiausiais skoniais, kuriems būdingas nepaprastas sodrumas ir grynumas. Ko gero nėra jokios kitos tokios virtuvės visame pasaulyje, kurioje būtų naudojama tiek daug pačių įvairiausių egzotiškų prieskonių – tai ištisa, margaspalvė skonių ir aromatų paletė, kuri daro indiškus patiekalus išskirtiniais. Metas jų paragauti ir geriau suprasite, kodėl verta tai padaryti.

Kuo išskirtinė indiška virtuvė?

Indijos klimatas – pietinis. Tuose kraštuose auga labai daug įvairiausių prieskonių, žolelių ir augalų, kuriais gardinamas maistas. Būtent todėl indų virtuvė tokia nepaprasta daugybės skonių atžvilgiu. Tai ir visiems žinomas cinamonas, ir kardamonas, ir gvazdikėliai, karis, avinžirniai, panyras. Daugelis indiškų patiekalų dar išskirtiniai tuo, kad dažniausiai būna vegetariški. Taip yra dėl šilto Indijos klimato. Gyvenant karštyje mėsa gerokai apsunkina virškinimą, todėl ten labiau mėgstami lengvesni ir lengviau virškinami valgiai.

Tačiau toli gražu ne visi indiški patiekalai yra skirti vien vegetarams, kaip ir ne visi jie yra aitrūs ir aštrūs. Sau tinkamą indiškos virtuvės patiekalų pasirinkimą gali rasti ir valgantieji mėsą. Tai aviena, antiena, vištiena, skirtingų rūšių žuvis. Aštrumas indiškuose patiekaluose varijuoja nuo paties stipriausio iki paties silpniausio, vos juntamo, todėl toks maistas gali puikiai tikti pagal kone kiekvieno skonį, kurį galite patys pasirinkti.

Atraskite savo mėgstamiausius patiekalus

Indiškų patiekalų įvairovė be galo didelė. Norėdami atrasti savo mėgstamiausius, turėtumėte išbandyti įvairius pasirinkimus. Natūralu, jog ne visi indiški patiekalai gali patikti, kaip ir yra žmonių, kuriems indiškas maistas nekelia didelės simpatijos. Tai labai individualu ir priklauso nuo kiekvieno žmogaus skonio, o dėl skonio nesiginčijama.

Jeigu dar niekada anksčiau neragavote indiškų patiekalų, metas pabandyti ir įsitikinti pačiam. Paragaukite indiškų troškinių, sriubų, užkandžių, galų gale saldžių desertų, kurie yra visai kitokie, negu mums įprasta. Galbūt indiška virtuvė taps Jūsų viena mėgstamiausių, o gal net ir pačia mėgstamiausia. Bet kokiu atveju, tai bus vertinga, unikali patirtis, papildanti įvairių pasaulio virtuvių skonius.

O paragauti indiško maisto galite Vilniuje Blue Lotus restorane.

Užsakymo Nr. KMC21012

Ši informacija yra portalo vilniausžinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į vilniausžinios.lt. Parašykite mums adresu info@medijos.lt

 

Taip pat skaitykite: