mil.ru / Wikimedia Commons nuotr.

Skaičiavimai, pagrįsti atvirai prieinamų šaltinių duomenimis, rodo, kad nuo 2023 m. pradžios Ukrainoje žuvo beveik 1 000 Rusijos karių.

Šiuo metu žinomas žuvusių Rusijos karių skaičius yra 11 662. Žmonės mano, kad tikrasis žuvusiųjų skaičius, per beveik 11 mėnesių trukusią invaziją, yra daug didesnis.

Tiesioginėje YouTube transliacijoje Mediazona redaktorius Dmitrijus Treščaninas sakė, jog tai yra rekordas. Jis teigė, kad didelis žuvusiųjų skaičius susijęs su tuo, kad Rusija vis labiau stengiasi užimti Bachmutą – strategiškai svarbų miestą Rytų Ukrainoje. Analitikai sako, kad Rusijos pajėgos po kelis mėnesius trukusių kovų, per kurias prarado daug žmonių, pasiekia tik nedidelius laimėjimus.

Treščaninas sakė, kad į Mediazonos duomenų bazę dabar įtraukti kariai, kurie kovojo privačios karinės bendrovės Wagner naudai. Treščaninas sakė, kad Wagner kovotojai sudaro didžiąją dalį pajėgų, dalyvavusių Bachmuto puolime.

Duomenys rodo, kad 644 iš 11 662 nuo karo pradžios žuvusių Rusijos karių buvo šauktiniai.

Rusijos kariuomenė teigia, kad nuo 2022 m. rugsėjo mėn. žuvo 5 937 jos kariai.

Treščaninas sakė, kad Mediazonos komanda turi patikrinti ir patvirtinti milžinišką žuvusiųjų skaičių, kad galėtų juos įtraukti į duomenų bazę – apie 200 žuvusių karių.

„Su šiais duomenimis dirbu beveik metus, todėl mane sunku nustebinti, tačiau 1 000 žmonių per dvi savaites tiesiog šokiruoja“ – sakė jis.

Taip pat skaitykite: