Trečiadienį, praėjus beveik dešimt metų po šaudynių, Sandy Hook pradinėje mokykloje, Prezidentas Džo Baidenas per vigiliją pakartojo, kad remia ginklų draudimo idėją. Prezidentas teigė, kad šaliai dar reikia daug nuveikti siekiant pažaboti smurtą, naudojant ginklus.

Po 2012 m. įvykio Niutaune, Konektikuto valstijoje, buvo pradėta rengti nacionalinė vigilija už visas aukas, nukentėjusias per išpuolį. Per šį išpuolį, pusiau automatiniu šautuvu šaudęs vyras, nužudė 26 žmones, iš jų 20 mokinių.

Baidenas sakė: „Tuo metu buvo stulbinama matyti, kokie drąsūs jie buvo. Kartu padarėme svarbią pažangą, bet to vis dar nepakanka“.

Užpuolimą išgyvenusi 17-metė Jackie Hegarty sakė, kad tuo metu jai buvo vos septyneri, ji pasakojo: „Girdėjau ir mačiau dalykus, kurių neturėtų patirti nė vienas vaikas ar joks žmogus. Buvo labai baisu. Pernelyg daug vyriausybės vadovų stokoja drąsos priimti protingus teisės aktus, kurie gelbėtų mūsų gyvybes. Mes esame raginami elgtis drąsiai, o vėliau vaikams tenka slėptis po stalais, mokyklose.“

Prieš pristatydama Baideną, Jackie pridūrė: „Laimei, turime prezidentą, kuris daro daugiau nei tik reiškia mintis“.

Demokratai vis aktyviau siekia priimti naujus ginklų kontrolės teisės aktus, kol vis dar kontroliuoja abu Kongreso rūmus. Praėjusį mėnesį Baidenas sakė, kad bandys užkirsti kelią ginklų pardavinėjimui. Jis pasisakė po dviejų didelių šaudynių, iš kurių viena įvyko homoseksualų bare Kolorade, o kita – Virdžinijos valstijoje esančioje Walmart parduotuvėje.

Birželio mėn. prezidentas pasirašė abiejų partijų įstatymą dėl ginklų saugumo. Senatorius Krisas Merfis, atstovaujantis valstijai, kurioje įvyko Sandy Hook mokyklos šaudynės, pavadino šį įstatymą reikšmingiausiu per tris dešimtmečius Kongreso priimtu teisės aktu, dėl kovos su smurtu, susijusiu su ginklais. Nors šiame akte numatyti tik nedideli ginklų pirkimo apribojimai, tai vis tiek labai svarbus žingsnis.

Trečiadienį Baidenas paminėjo šį pasiūlymą ir paragino senatorius toliau dirbti, kad būtų priimti papildomi teisės aktai. Jis teigė: „Mes tai padarėme ir tai pasiteisino. Galime tai pakartoti“.

Ši informacija yra portalo vilniausžinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į vilniausžinios.lt. Parašykite mums adresu info@medijos.lt

 

Taip pat skaitykite: