Vladimiras Putinas / Kremlin.ru nuotr.

Antradienį prezidentas Vladimiras Putinas nurodė savo vyriausybei užtikrinti, kad dokumentiniai filmai apie invaziją į Ukrainą ir kovą su „neonacių“ ideologija būtų rodomi kino teatruose jau nuo vasario mėnesio. Kremliaus pareiškime sakoma, kad įsakymas turi būti įvykdytas iki vasario 1 d.

V. Putinas šokiravo pasaulį, kai vasario 24 d. pasiuntė karius į Ukrainą. Jis sakė, kad provakarietišką šalį reikia „demilitarizuoti“ ir „denacifikuoti“.

V. Putinas liepė Gynybos ministerijai padėti Rusijos kino kūrėjams kurti dokumentinius filmus apie „žmonių, dalyvavusių specialiojoje karinėje operacijoje“ didvyriškumą. Gynybos ministrui Sergejui Šoigu nurodyta iki kovo 1 d. pateikti prezidentui ataskaitą apie šias pastangas.

Nuo Maskvos karinės kampanijos pradžios valstybinė televizija rodo vis daugiau propagandos, kurioje Ukrainoje kovojantys Rusijos kariai šlovinami kaip didvyriai.

Rusijoje buvo uždarytos arba sustabdytos nepriklausomos naujienų tarnybos, o daugelis žurnalistų išvyko iš šalies.

Už Ukrainos puolimo kritiką žmonės gali būti pasodintas į kalėjimą, o tokie žodžiai kaip karas ir invazija yra draudžiami.

Taip pat skaitykite: