© Hartmuto Schwarzbacho nuotr.

Tarp 1990 ir 2013 daugiau nei vienas milijardas žmonių pakilo virš itin didelio skurdo ribos, apibrėžtos pragyvenimu iš mažiau nei 1,90 JAV dolerio per dieną. Tačiau nepaisant to, pasauliui dar toli iki visiško skurdo išnaikinimo, ypatingai sub-Sacharos regione, kur didelis skaičius žmonių vis dar yra kamuojami skurdo.

Siekiant skatinti žmones susivienyti su pačiais skurdžiausiaisias ir imtis veiksmų, pateikiame septynis statistikos rodiklius, kurie leidžia gilintis į pasaulinę skurdo problemą.

767 milijonai

Tai – skaičius žmonių pasaulyje, kurie gyvena ekstremalaus skurdo sąlygomis, pragyvenantys už mažiau nei 1,90 JAV dolerio per dieną. Nors tai ir yra didžiulis skaičius, jis taip pat demonstruoja skurstančiųjų mažėjimą nuo 1,85 milijardo žmonių, kurie gyveno žemiau tarptautinės skurdo ribos 1990 – aisiais.

19,5 procento

Vaikai skurdo yra paveikiami neproporcingai. 2013 – aisiais, 19,5 procento vaikų besivystančiose šalyse gyveno itin skurdžiose šeimose, palyginus su 9,2 procentų suaugusiųjų, teigia UNICEF ir Pasaulio Banko tyrimas.

35

© Hartmuto Schwarzbacho nuotr.

389 milijonai

Skaičius sub-Sacharos regiono žmonių, gyvenančių itin skurdžiai. Šis regionas yra namai maždaug pusei skurdžiausiai gyvenančių žmonių pasaulyje.

656 JAV doleriai

Tai – Centrinės Afrikos Respublikos bendras vidaus productas (per capita). Pagal savo BVP ir pragyvenimo kaštus, ši valstybė yra skurdžiausia pasaulyje, teigia „Global Finance Magazine“ tyrimo išvados. Šis skaičius itin kontrastuoja su 129,726 JAV doleriais, kurie yra Kataro, pasaulio turtingiausios valstybės, BVP (per capita).

26

© Hartmuto Schwarzbacho nuotr.

8

Pasak „Oxfam“ pranešimo, išleisto anksčiau šiais metais, aštuoni žmonės pasaulyje turi maždaug tiek pat turto, kiek turi kiti 3,6 milijardai žmonių, kurie sudaro skurdžiąją pasaulio dalį.

20 procentų

Jeigu politikos formuotojai dirbtų ties psichologinių ligų gydymu vietoj to, kad koncentruotųsi vien į skurdo naikinimą, pasauliniai nelaimingumo rodikliai sumažėtų apie 20 procentų, teigia Londono Ekonomikos mokyklos studija. Anot jų, skurdo naikinimas nėra vienintelis kelias į laimę.

22

© Hartmuto Schwarzbacho nuotr.

2030

Jungtinių Tautų tvaraus vystymosi uždaviniai įsipareigoja išnaikinti pasaulinį skurdą ir visas jo formas iki 2030 – ųjų. Tačiau naujausioji progreso ataskaita teigia, kad pokyčiai turi būti kaip įmanoma spartesni, kad uždavinys būtų pasiektas.

Taip pat skaitykite: