Živilės Kavaliauskienės nuotr.

Paskutinį liepos sekmadienį Šiaulių miesto gatvės virs dviračių lenktynių trasa. Visą dieną vyksianti dviračių fiesta prie starto linijos sukvies dviračių sporto entuziastus. Skirtingose grupėse varžysis profesionalai, mėgėjai, vaikai ir neįgalieji. Jau 10-ąjį kartą vyksiančios Šiaulių dviračių lenktynės simboliškai papildys Šiaulių sporto šimtmečio renginius.

Šiauliai – dviračių miestas

Šiauliai jau gerą šimtmetį vadinami dviračių miestu. Šio pavadinimo kilmę vieni sieja su mieste įsikūrusia dviračių gamykla, kiti teigia, kad mieste daug dviratininkų, todėl Šiauliai ir gavo dviračių miesto vardą.

Šiaulių dviračių sporto istorija siekia 100 metų – tarpukario Lietuvos olimpinės rinktinės nariai dviratininkai Isakas Anolikas ir Juozas Vilpišauskas buvo šiauliečiai. O dabar Šiaulių olimpiečių tradiciją tęsia Gediminas Bagdonas. Jis ir yra 10-ųjų Šiaulių dviračių lenktynių garbės dviratininkas.

Živilės Kavaliauskienės nuotr.

Prie starto linijos – ir mėgėjai, ir profesionalai

Jubiliejinės Šiaulių dviračių lenktynės tradiciškai vyks paskutinį liepos sekmadienį – liepos 25 dieną. Pirmieji prie starto linijos išsirikiuos mažieji dviratininkai. Po jų startuos „Minkime kartu“ grupės nariai. Šiauliečiai ir miesto svečiai, užsiregistravę grupėje „Minkime kartu“ draugiškai mins 7 km simbolinį lenktynių ratą.

Mėgėjų grupėje startuos ir Šiaulių apskrities žydų bendruomenė. Savo tradicinę dviračių dieną, skirtą tarpukario Lietuvos olimpinės rinktinės nariams, dviratininkams šiauliečiams Isakui Anolikui ir Juozui Vilpišauskui atminti, iki šiol rengę gegužę, šįkart jie jungiasi į miesto dviračių lenktynes. Šiaulių apskrities žydų bendruomenės nariai ne tik važiuos drauge su visomis bendruomenėmis, bet ir pakvies po varžybų atstatyti jėgas – visus dalyvius vaišins gardžia koše.

Dviračių sporto entuziastai ir profesionalai galės išbandyti savo jėgas įveikdami 35 km, 63 km ir 98 km distancijas. Elito trasą (98 km) įveiks ir olimpietis Gediminas Bagdonas, kiti profesionalūs dviratininkai. Profesionalūs plento dviratininkai varžybų metu išvysto iki 70 kilometrų per valandą greitį, tad greičio ir adrenalino tikrai netrūks. Organizatoriai žada puikų renginį ne tik dalyviams, bet ir žiūrovams, atėjusiems palaikyti savo favoritų.

Živilės Kavaliauskienės nuotr.

Vyks ir Lietuvos neįgaliųjų dviračių čempionatas

Šiaulių dviračių lenktynės šiemet bus unikalios ir tuo, kad prie starto linijos stos ir neįgaliųjų grupė. Neįgaliojo vežimėliu judantys žmonės įveiks tą pačią trasą kaip ir „Minkime kartu“ grupės dviratininkai – 7 kilometrus Šiaulių gatvėmis.

Dalyvių laukia prizai

Visiems dviračių lenktynių dalyviams bus galima išmėginti savo jėgas atliekant užduotis, pratimus su dviračiais. Vaikų lauks įvairios sportinės pramogos, kurias organizuos ir ves Šiaulių sporto centro „Dubysa“ treneriai.

Visi lenktynėse išduoti numeriai dalyvaus loterijoje, kurios pagrindinis prizas – 1000 eurų. Komandos, išsiskyrusios savo apranga ir masiškumu, bus apdovanojamos rėmėjų prizais.

Registraciją ir trasų žemėlapius rasite čia: http://dviraciulenktynes.lt

PROGRAMA:

10.45 val. Vaikų startas;

11.00 val. – MINKIME KARTU grupės startas;

11.30 val. 63 km distancijos startas;

11.32 val. 35 km startas;

13.30 val. Neįgaliųjų startas 7 km.

14.00 val. Pagrindinė, elito trasa 98 km.

16.30 val. Apdovanojimai ir loterija.

Užsakymo Nr. KMC210128

Taip pat skaitykite: