Vilniaus verslo parkas / Organizatorių nuotr.

Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ baigė pirmąjį „Vilniaus verslo parko“ etapą. Sostinės Ukmergės gatvėje pastatytas pirmasis prekybinių sandėlių (angl. stock office) patalpų kompleksas, kur vienoje vietoje veikia įmonių biurai, sandėliai ir prekybinės patalpos. Netrukus bendrovė planuoja pradėti įgyvendinti dar du panašius projektus – tokios pat koncepcijos objektą Gariūnų gatvėje ir naują „Vilniaus verslo parko“ etapą Ukmergės gatvėje, papildysiantį kitapus gatvės baigtą pirmąjį etapą.

„Užbaigus antrąjį „Vilniaus verslo parko“ etapą ir užsakomuosius projektus teritorijoje, Ukmergės gatvėje susiformuos pilnavertis verslo miestelis. Tyrimai rodo, kad tokiose lokacijose įsikūrusios įmonės patiria kelių tipų naudą: aukštesnį produktyvumo lygį, didesnę sinergiją, spartesnes inovacijas. Paprastesnis tampa ir klientų pritraukimas, nes jie vienoje vietoje randa įmonės atstovus, jų reprezentacines patalpas ir sandėlius su prekėmis“, – sako Mykolas Čiplys, „Darnu Group“ verslo miestelių nuomos vadovas.

Šiandien pastatytame komplekse jau kuriasi robotikos, medicinos ir optikos įrangos, odontologijos technikos, inžinerinių sistemų, apdailos ir kitų sričių įmonės. Tarp jų – įmonės „Mardentas“, „Baltic ambition“, „Strong point“, „Pribus“, „Provestma“, „Pakavimo prekės“, „Agile tech“, „Comfort heat“, „Noker“, „Kavita“, „VAU turtas“, „FCMG Invest“, „PANDO MOTO“ ir kitos. Iš viso „Vilniaus verslo parke“ esančiuose pastatuose dirbs apie 840 žmonių.

Vilniaus verslo parkas / Organizatorių nuotr.

Anot M. Čiplio, vystant pirmąjį „Vilniaus verslo parko“ etapą, verslui buvo itin svarbus lankstumas, leidžiantis tarpusavyje jungti patalpas pagal poreikį, bei autonomiškumas – kiekvienas patalpų šeimininkas turi atskirą apskaitą, privažiavimus, automobilių statymo vietas, kiekvienam sudaryta galimybė turėti privačią saulės elektrinę.

„Čia po vienu techninio centro biuro stogu darbuojasi mūsų skirtingų sričių specialistai – tiek į klientų iškvietimus turintys vykti inžinieriai, tiek įrangos paruošimo komanda, įrangą ir sprendimus parduotuvėse diegiantys kolegos, tiek visas sandėlis su logistika. Siekiant kokybiškai suvaldyti visus techninio aptarnavimo ir diegimo procesus, o kartu ir kaip įmanoma operatyviau aptarnauti klientus, rinkomės prekybinių sandėlių formatą. Jis mums leidžia greičiau ir efektyviau komunikuoti tarp komandų bei vykti į objektus, mūsų atveju – parduotuves visame aplinkiniame regione“, – teigia technologinių sprendimų ir įrangos mažmeninei prekybai tiekėjos „StrongPoint“ prekybos sistemų aptarnavimo vadovas Mindaugas Morkūnas.

Vilniaus verslo parkas / Organizatorių nuotr.

Kitos „Vilniaus verslo parke“ veikiančios įmonės, premium drabužių ir aksesuarų motociklininkams kūrėjos „PANDO MOTO“ įkūrėjas Marius Bieliauskas teigia, kad turint viską vienoje vietoje yra keletas privalumų: „Mes vystome drabužių verslą, o tokie verslai dažnai susiduria su prekių grąžinimais bei kitomis svarbiomis operacijomis, todėl mums svarbu turėti viską vienoje vietoje. Daug prekių siunčiame į JAV ir jei žmogus užsisakė prekę antradienį, tai jis ją savo rankose turės jau penktadienį, ir visai nesvarbu, ar jis gyvena Havajuose, ar Aliaskoje. Greitis yra vienas svarbiausių verslo vystymo aspektų. Visam šiam greitam aptarnavimui labai padeda tai, kad visa komanda yra vienoje vietoje, tuomet žymiai paprasčiau galima veiksmus atlikti tiksliai ir reikiamu metu.“

Į pirmąjį „Vilniaus verslo parko“ etapą „Darnu Group“ investavo 20 mln. eurų. Šiuo metu čia parduota arba išnuomota 98 proc. patalpų.

Taip pat skaitykite: