investinlithuania.com nuotr.

Žiniasklaidoje netylant kalboms apie Rusijos ir Ukrainos žaidimų kūrėjų susidomėjimą Lietuva, strateginio steampunk stiliaus žaidimo „Gremlins, Inc.“ kūrėjai skelbia apie savo studijos atidarymą Vilniuje. Ukrainoje, Rusijoje ir Švedijoje vystytas žaidimas dar šiais metais gims Lietuvoje.

Buvęs Rusijos žaidimų kūrėjų asociacijos vadovas ir vienas iš žaidimų sektoriaus veteranų, prisidėjusių prie kelių šimtų žaidimų sukūrimo, Sergejus Klimovas savo kompaniją „Charlie Oscar“ įkūrė mažiau nei prieš metus. Vos prieš kelias savaites įmonė oficialiai registruota Lietuvoje, o netrukus S. Klimovas ir jo komanda persikels į biurą Vilniuje.

Penkių žmonių komanda Vilniuje bendradarbiaus su žaidimų kūrėjais iš Stokholmo, Kijevo ir Sevastopolio. Planuojama, kad „Gremlins, Inc.“ anglų, rusų, lenkų, čekų, prancūzų, ispanų, italų, portugalų bei japonų kalbomis pasaulį išvys dar šiemet Vilniuje.

„Manau, kad Vilnius yra ideali vieta kūrybinių komandų, tokių kaip mes, darbui, ‒ pasakoja iš Stokholmo į Vilnių persikeliantis S. Klimovas. – Mūsų komandą sudaro talentingi žmonės iš įvairių šalių, o Vilnius nuo seno garsėja tuo, kad yra kryžkelė tarp Rytų ir Vakarų, Šiaurės ir Pietų. Šis miestas turi gilias tolerancijos įvairioms religijoms, kultūroms ir kalboms tradicijas. Vilnius taip pat yra be galo gražus miestas, primenantis Romą ar Prahą. Esu įsitikinęs, kad norint kurti grožį, svarbu pačiam būti estetiškoje aplinkoje –  ištisos kadaise gyvenusių kūrėjų kartos kasdien kalba mums per gatves, bokštus, varpų skambesį. Tai suteikia įkvėpimą pačiam kurti.

Tačiau svarbiausias argumentas rinktis Vilnių buvo žmonės, kuriuos čia sutikome. Žinau, kad tai skamba nuvalkiotai, tačiau surizikuosiu: lietuviai, su kuriais dirbome yra išskirtinai draugiški, protingi ir kūrybingi žmonės, kurie neturi laiko bambėti ir skųstis, nes yra per daug užsiėmę naujų dalykų kūrimu. Paprastai tariant, per trumpą laiką Vilniuje sutikome neįtikėtinų žmonių pačiose įvairiausiose srityse, pradedant VšĮ „Investuok Lietuvoje“ atstovais, baigiant Kultūros ministerijos, teisininkų kontoros darbuotojais ir maža, bet sparčiai augančia žaidimų kūrėjų bendruomene. Aš ir mano partneriai šioje srityje dirbame jau 15 metų, o bėgant laikui imi labiausiai vertinti ne uždarbį ar tai, kaip greitai galėtum nusipirkti „Porsche“, bet žmones, su kuriais gali dirbti. Mes norime būti tarp įkvėpiančių žmonių, geriausių ir greičiausių, tų, kurių akys švyti. Šioje srityje Vilnius tikrai nepralenkiamas!“

Vienu iš 20 įtakingiausių asmenų Rusijos žaidimų industrijoje laikomo S. Klimovo teigimu, planuojami ir nauji projektai žaidimų sektoriaus vystymui Lietuvoje: ketinama sukurti specialią nemokamą mentorystės programą dizainerių ir programuotojų komandoms, kuriančioms savo pirmąjį žaidimą, bendradarbiauti su mokymo įstaigomis, rengti viešas paskaitas besidomintiems žaidimų kūrimu. Taip pat planuojama bendrai pristatyti Lietuvos žaidimų kūrėjus parodose užsienyje, o ateityje ir Lietuvoje surengti specializuotą žaidimų kūrėjams skirtą renginį. Iki šiol S. Klimovas savo tinklaraštyje bei žaidimų kūrėjų konferencijose ne kartą minėjo žaidimų kūrėjams palankią aplinką Lietuvoje.

VšĮ „Investuok Lietuvoje“ generalinio direktoriaus Arvydo Arnašiaus teigimu, pasaulinė asmeninių kompiuterių žaidimų rinka šiuo metu siekia apie 20 mlrd. JAV dolerių – 4 mlrd. JAV dolerių daugiau nei 2013 m. ‒  ir sparčiai plečiasi. „Bendra pasaulinė video žaidimų rinka šiuo metu sudaro daugiau nei 100 mlrd.  JAV dolerių. Čia sukuriamos gerai apmokamos darbo vietos ne tik IT specialistams, bet ir dizaineriams, dailininkams, muzikos kūrėjams, scenaristams. Todėl VšĮ „Investuok Lietuvoje“ žaidimų industriją laiko viena iš prioritetinių investicijų pritraukimo sričių. Jau matome pirmuosius savo darbo vaisius, tačiau tai – tikrai ne pabaiga: „Gremlins Inc.“ kūrėjai pasirengę ženkliai prisidėti prie žaidimų ekosistemos kūrimo, o tai tikrai padės pritraukti dar daugiau žaidimų kūrėjų“, ‒ teigia A. Arnašius. Jis atskleidžia, kad jau dabar Lietuva domisi dar kelios žaidimų kompanijos: „Galime pasiūlyti ne tik aukščiausios kvalifikacijos keliomis kalbomis kalbančius specialistus ir išvystytą ICT infrastruktūrą bei verslui taip reikalingą greitą sprendimų priėmimą, bet ir tai, ką mini vis daugiau Lietuvoje apsilankančių investuotojų – perspektyvų ir naujų galimybių kupiną aplinką.“

Verslo galimybes Lietuvoje savo tinklaraščiuose bei žaidimų kūrėjų renginiuose akcentuoja ne tik Rusijos, Ukrainos ir Baltarusijos žaidimų kūrėjai – Lietuva vis labiau domisi žaidimų kūrėjai iš Vakarų Europos, apie naujų darbuotojų kompiuterinių žaidimų kūrimui paiešką skelbia ir vietinės IT kompanijos.

Šiais metais „Investuok Lietuvoje“ iniciatyva pradėti veiklą ar plėstis Lietuvoje nusprendė 13 užsienio investuotojų. Šie projektai sukurs daugiau nei 1444 naujų darbo vietų. Lyginant su tuo pačiu praeitų metų laikotarpiu, numatomas sukurti naujų darbo vietų skaičius išaugo daugiau nei dvigubai.

Taip pat skaitykite: