Tinklalapio talpinimas serveryje: į ką vertėtų atkreipti dėmesį?

Paskelbė: Data: 2019-09-03 07:41

Spausdinti | Komentarai

serveris

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad surasti tinkamą internetinės svetainės talpinimo serveryje paslaugų tiekėją, yra neįveikiama užduotis. Ypatingai tiems, kurie yra dar tik pradedantieji šioje srityje, kadangi hostingo paslaugas lydi visa eilė specifinės informacijos, apie kurią kiekvieną dieną neišgirsi. Natūralu, kad pradėjus studijuoti serverių paslaugų charakteristikas ir ieškant paslaugų tiekėjo gali kilti dešimtys klausimų. Tokias paslaugas teikiančių įmonių yra ne viena, tad labai svarbu perskaitytą informaciją vertinti objektyviai. Prieš renkantis hostingo paslaugų tiekėją yra labai svaru išsikelti pagrindinius kriterijus. Tad netrukus pateiksime svarbiausius kriterijus, kuriuos privalo turėti atitikti, kiekviena serverio paslaugas teikianti įmonė.

Serverio talpa

Vienas pagrindinių dalykų, kurį vertėtų padaryti prieš ieškant hostingo paslaugų tiekėjo – sužinoti, kiek jūsų internetinei svetainei reikia vietos serveryje. Dažniausiai sunaudojama vieta serveryje skaičiuojama sudėjus tiek internetinės svetainės užimama vietą, tiek elektroninio pašto bei duomenų bazių. Jeigu dvejojate, kiek vietos prireiks jūsų turimai svetainei, konsultuokitės su jūsų svetainė padariusiu ar kitų specialistu. Iškyla kur kas didesnė problema bandant apskaičiuoti, kiek vietos sunaudos jūsų pašto dėžutė. Jos dydis priklauso nuo individualių poreikių, t.y. jūsų gaunamų laiškų dydis ir kiekis bei tai, ar laiškus laikysite savo asmeniniame kompiuteryje, ar ne. Tiesa ta, kad vietos poreikio tiksliai nusakyti neįmanoma, tačiau paskaičiavus galimą poreikį, specialistai rekomenduoja pridėti dar 15-20 proc. papildomai. Specialistai nerekomenduoja, iš anksto užsisakyti didesnį talpinimo planą nei jo reikia dabar. Kai kurių hostingo paslaugų tiekėjo sutarties sąlygos yra labai lanksčios ir plano keitimas nėra papildomai apmokestinamas. Taip pat patariama vengti tokių įmonių, kurios siūlo tik vieną planą (su didesne serverio  talpa) – venkite mokėti už tai, kuo nesinaudojate.

Tiekėjų taikomi ribojimai

Dažnas, kuris rinkdamasis paslaugą pagalvoja – „kuris daugiau pasiūlys, tą ir rinksiuosi”. Šis pasakymas renkantis hostingo paslaugų tiekėją tikrai negalioja, tad neapsigaukite ir nesuklyskite rinkdamiesi pagal tai, kiek vietos serveryje skyrė jums tiekėjas. Be serveryje skiriamos vietos dydžio, yra aibė kitų suvaržymų, papildomų sąlygų, apribojimų, apmokestinimų, kuriuos būtina nuodugniai išanalizuoti. Šios sąlygos gali keisti tiek jūsų pasirinktos paslaugos kokybę, tiek kainą.

Tomas Morkūnas – studijuoja reklamos vadybą, domisi reklama internete, SEO, socialine rinkodara, IT naujovėmis… Laisvalaikiu užsiima internetinių projektų kūrimu bei jų reklama internete.

 

Naujienos iš interneto

traffix.lt