Jackas Dorsis / © Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Jackas Dorsis, socialinio tinklo „Twitter“ ir skaitmeninės mokėjimų platformos „Square“ įkūrėjas ir vadovas, kovai su koronaviruso padariniais pasaulyje paskelbė aukojąs milijardą dolerių. Tokia auka – neabejotinai viena didžiausių visame pasaulyje, pastaruosius keletą mėnesių kenčiančiam nuo globalinės COVID-19 pandemijos. Nors Dorsis toli gražu nėra toks turtingas kaip, pavyzdžiui, „Facebook“ įkūrėjas ir vadovas Markas Zuckerbergas, „Microsoft“ „tėvas“ Billas Gates‘as ar „Amazon“ vadovas Jeffas Bezosas, dėl savo sėkmingos strategijos Jackas taip pat pateko į milijardierių gretas.

Balandžio pradžioje savo asmeninėje „Twitter“ paskyroje J. Dorsis pasidalijo tokiu įrašu: „Skiriu milijardą savo asmeninių „Square“ lėšų (maždaug 28% savo viso turto) #startsmall LLC pasaulinės COVID-19 pandemijos padariniams švelninti. Kai nugalėsime šią pandemiją, pagrindiniu tikslu taps mergaičių sveikata ir išsilavinimas“ bei pridūrė, kad viskas vyks skaidriai, ir pasidalijo nuoroda, kurioje galima sekti finansų judėjimą. Kiek vėliau milijardierius pasidalijo dar viena žinute, kurioje rašė: „Kodėl dabar? Dabar poreikiai auga neįtikėtinais tempais, ir aš noriu pamatyti naudą per savo gyvenimą. Tikiuosi, kad tai įkvėps ir kitus elgtis panašiai. Gyvenimas trumpas, todėl šiandien visi padarykime ką galime, kad padėtume žmonėms dabar.“

Tiesa, taip pat jis pridūrė, kad pasirinkimą finansuoti naudojantis „Square“ lėšomis lėmė tai, kad šioje platformoje jis asmeniškai jų valdo žymiai daugiau nei „Twitter“. Gegužės viduryje buvo pranešta, kad 43-ejų filantropas jau paaukojo 87 mln. JAV dolerių iš savo pažadėto milijardo. Taigi, laikydamasis savo žodžio, Jackas Dorsis veikiausiai taps žmogumi, paaukojusiu didžiausią sumą. Jo paramos siekia įvairias sumas ir svyruoja nuo keliolikos tūkstančių iki penkiolikos milijonų dolerių.

Štai, pavyzdžiui, Oklando mokyklos fondui jis paaukojo 10 mln. dolerių, kad mokyklos kuo greičiau galėtų visiems moksleiviams suteikti sąlygas mokytis namie. Taigi, už skirtus pinigus mokiniams nupirkti kompiuteriai ir įvestas internetas. Taip pat milijonu dolerių prisidėta prie Eltono Johno AIDS fondo, skirto kovai su šia liga. Pandemijos metu netilo kalbos, kad dėl COVID-19 protrūkio kenčia sergantieji bet kokia kita liga, kadangi visas visuomenės ir valstybių dėmesys nukreiptas būtent į koronavirusą, todėl kiti ligoniai liko nuošaly, dažnai be galimybės gauti reikiamos pagalbos.

Taip pat skaitykite: