Socialdemokratų partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė teigia, jei jos vadovaujamai partijai pavyktų laimėti artėjančius Seimo rinkimus, premjeru galėtų būti paskirtas Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius.

„Mindaugas Sinkevičius – jaunosios kartos politikas, bet kartu tikrai yra labai patyręs, ne pirmą kartą yra išrenkamas Jonavos rajono savivaldybės meru, Lietuvos savivaldybių asociacijos vadovas yra, dirbo Vyriausybėje (žemės – ELTA) ūkio ministru“, – penktadienį „Žinių radijui“ teigė V. Blinkevičiūtė.

Politikė pabrėžė, kad nieko keisto, jog prieš rinkimus partijos įsivardina, kas pergalės atveju būtų deleguojamas formuoti Vyriausybę.

„Labai dažnai Vakarų demokratinėse šalyse, demokratinėse valstybėse paprastai yra žmonėms, visuomenei, rinkėjams paskelbiama, kad bus sėkmės atveju – laimėjus rinkimus – Vyriausybės vadovu. Tai tikrai aš asmeniškai ir ne tik aš, daugelis mūsų partijos narių, bičiulių mato, kad Mindaugas yra tikrai tas žmogus, kuris galėtų laimėjus rinkimus sėkmingai vadovauti mūsų vyriausybei“, – akcentavo ji.

Socialdemokratų lyderė taip pat įvertino ir artėjančius LSDP pirmininko rinkimus. Partijos skyrių iškelti kandidatai M. Sinkevičius ir Juozas Olekas atsiėmė savo kandidatūras, todėl V. Blinkevičiūtė liko vienintelė kandidatė į LSDP postą. Visgi politikė tikina, kad tai nereiškia, kad LSDP tampa vieno asmens partija.

„Socialdemokratų partija niekada nebuvo vieno žmogaus partija ir visada linkėčiau, kad nebūtų tokia partija, nes tai būtų blogas dalykas, kad kol lyderis yra, tol partija yra. Tokių pavyzdžių Lietuvoj yra. Bet tikrai niekada tokia nebuvo mūsų socialdemokratų partija, kuri yra stipri partija, struktūriškai stipri, turi skyrius visoje Lietuvoje“, – akcentavo V. Blinkevičiūtė.

ELTA primena, kad intrigos dėl pavasarį vyksiančių LSDP pirmininko rinkimų nebus. J. Olekui bei M. Sinkevičiui iš rinkimų proceso pasitraukus, dabartinė LSDP lyderė Vilija Blinkevičiūtė liko vienintelė kandidatė į partijos pirmininkus.

V. Blinkevičiūtė partijai vadovauja nuo 2021 m. Ji buvo išrinkta dviejų metų kadencijai.

Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė (ELTA)

Taip pat skaitykite: