Vladimiras Putinas / Kremlin.ru nuotr.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį paneigė, kad Maskva yra atsakinga dėl Baltijos jūros dugne pažeisto dujotiekio tarp Suomijos ir Estijos, ir pavadino šį kaltinimą „visiška nesąmone“.

Helsinkis pareiškė manantis, kad praėjusį savaitgalį dujotiekyje „Balticconnector“ įvykusį nuotėkį sukėlė „išorinė“ veikla, įtariant, kad prie to prisidėjo Rusija.

Tai visiška nesąmonė, – sakė V. Putinas žurnalistams kelionės į Kirgiziją metu. –Tiesą sakant, aš net nežinojau, kad šis dujotiekis egzistuoja, nes jis nedidelis“.

Suomija ir Estija tiria incidentą dujotiekyje ir įspėjo nedaryti skubotų išvadų, kol nėra oficialių rezultatų.

Suomijos gynybos ministras Antti Hakkanenas ketvirtadienį agentūrai AFP sakė, kad Helsinkio atliekamas tyrimas per kelias savaites turėtų padėti išsiaiškinti priežastį.

Vamzdyno trūkimas įvyko praėjus daugiau nei metams po sprogimų „Nord Stream“ dujotiekiuose, dėl kurių nutrūko pagrindinis Rusijos dujų kelias į Europą ir kilo papildoma geopolitinė įtampa, kuri ir taip jau buvo didelė dėl Maskvos karo Ukrainoje.

Pareigūnai dėl sprogimų kaltino „sabotažą“, tačiau galutinių atsakymų, kas įvyko ir kas kaltas, iki šiol nėra.

Živilė Aleškaitienė (AFP)

Rekomenduojame

Naujienų agentūros ELTA informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „NAUJIENŲ AGENTŪRA ELTA“ sutikimo draudžiama.

 

Taip pat skaitykite: