Edita Suchockytė / Asmeninio archyvo nuotr.

Dailininkė, grafikė, knygų iliustratorė Edita Suchockytė susipažinti su savo kūryba meno mylėtojus kvies į naują vietą. Žinomos menininkės darbų galerija birželį duris atvers sostinės senamiestyje atgimstančiame „Paupio“ rajone.

Vienos didžiausių Lietuvoje erdves gyvenimui, verslui ir poilsiui kuriančios bendrovės „Darnu Group“ atgaivinamą „Paupį“ E. Suchockytė sako pasirinkusi kaip puikią vietą įkvėpimui semtis ir per savo darbus juo tikisi praturtinti kitus vilniečius ar miesto svečius.

„Paupį“ pasirinkau, nes pirmiausia aš paišau darbus, kurie įkvepia žmones kurti, rašyti, keliauti, svajoti. Todėl man pačiai irgi reikia erdvės, kuri mane įkvėptų. Kai pamačiau naujam gyvenimui prikeltą šį rajoną, iš karto pagalvojau – čia mano svajonių darbo vieta. Man labai patinka, kaip čia suderinti skirtingų architektų projektai, labai patinka, kad visas „Paupys“ pats atkurtas lyg meno kūrinys, su visais charakteringais senamiesčio architektūrai bruožais ir tuo pačiu upe, tvenkiniais – gausybe gamtos šalia“, – teigia E. Suchockytė.

Kiekvienais metais savo kūrybos parodas pristatančios menininkės erdvi galerija įsikurs greta miestiečių susitikimams numatytos jaukios aikštės. Produktyvi dailininkė neslepia, kad galerija bus ir jos kasdienė darbo vieta, todėl jai kėlė specifinių reikalavimų.

„Man labai patiko didelis vitrininis langas, leidžiantis prie jo statyti ir natūraliai apšviesti didesnius nei 2 metrų darbus. Be to, reikėjo tinkamos erdvės galerijos viduje, aukštų lubų ir geros lokacijos. Aikštėje žmonės ilsisi, vaikščioja, susitinka, o mano darbų žinutė irgi tokia – apie ilsėjimąsi, susitikimus, meilę, svajones ir norą gyventi“, – kūrybines sąsajas su naująja vieta vardija menininkė.

Virsta savarankiška miesto dalimi

„Darnu Group“ Turto valdymo direktoriaus Lino Savicko teigimu, vieno didžiausių šalyje konversijos projektų metu iš buvusios apleistos pramoninės teritorijos multifunkciniu rajonu virstantis „Paupys“ suteiks vilniečiams galimybę derinti gyvenimą, darbą, pramogas ir mėgavimąsi kultūra vienoje miesto dalyje.

„Jau šiemet čia taip pat pradės veiklą konferencijų centras ir kino teatras „Pasaka“, modernus maisto turgus, restoranai, parduotuvės, kavos namai, vaistinė, kirpykla ir kitos kasdienių paslaugų erdvės, sporto klubas „RE.FORMATAS“, verslo kvartale įsikurs biurų darbuotojai, o naujuosius namus įsirengs pirmieji naujakuriai“, – skaičiuoja L. Savickas.

Iš viso daugiau nei 7 hektarų „Paupio“ teritorijoje plėtojami septyni kvartalai, kuriuose iki 2023 metų bus pastatyti 824 butai ir pasiūlyta 21 000 kvadratinių metrų komercinės paskirties patalpų. Į projektą bendrovė „Darnu Group“ investuoja 150 mln. eurų.

„Paupio“ projektas yra dalis į 2010-2020 metų Vilniaus miesto savivaldybės strateginį planą įtraukto „Architektūros parko“, kuriuo siekiama atskirais etapais pertvarkyti istorinę teritoriją tarp Vilnios upės, Maironio, Subačiaus ir Pavilnio gatvių, iškeliant čia buvusias nebeveiklias pramonės įmones ir paverčiant šias erdves šiuolaikiška miesto dalimi.

Taip pat skaitykite: